Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Demakova par savām kļūdām ministres amatā

Bijusī kultūras ministre Helēna Demakova (TP) atklāti stāsta par savām kļūdām, kādas pieļāvusi esot ministres amatā.

Apvienības «Par labu Latviju» mājaslapā publicētā intervijā Demakova atzīst, ka viņas kļūda bijusi tā, ka nebija gatava sevi izlikt līdz galam.

«Izlikt sevi pilnībā. Tas ceļš, kuru es iezīmēju, nozīmētu radikāli lauzt valsts varas pārvaldi, kas līdz šim nav izdarīts,» stāsta politiķe.

Kā otru savu kļūdu viņa min bezgalīgo uzticēšanos vienam cilvēkam savā komandā, lai gan viņa savulaik tikusi brīdināta, ka nedrīkst uzticēties vienai konkrētai personai. Šī persona bija viņas padomnieks Mārtiņš Vanags, kuram toreizējā ministre deleģējusi ļoti nopietna slietas, tostarp arī koncertzāli.

Kā trešo kļūdu Demakova min, ka neskatoties uz savu toreizējo veselības stāvokli, viņa palikusi ministres amatā visu 2008. gada decembri.

Viņa atklāj, ka veselības problēmu dēļ toreiz situāciju ministrijā vairs nekontrolēja.

«Domāju, vēsture vēl rādīs – esmu pilnīgi pārliecināta, ka visus politiķus noklausās, un man ir cerība, ka kādreiz arī manas telefona sarunas atšifrēs – tur būs redzams, kā es, būdama jau ļoti slima,  vēl cīnījos par kultūru. Bet ja nebūtu toreiz palikusi, tad šobrīd būtu slēgti visi teātri,» spriež bijusī ministre.

Jau vēstīts, ka Demakova vēlas atgriezties politikā un Saeimas vēlēšanās kandidēs no apvienības «Par labu Latviju» deputātu kandidātu saraksta. Viņa kandidēs Zemgales apgabalā.