Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers apmeklēs Serbiju un Maķedoniju

Nākamnedēļ no 12. līdz 16. jūlijam Valsts prezidents Valdis Zatlers dosies valsts vizītē uz Serbiju un Maķedoniju, portālu «Apollo» informēja prezidenta preses dienestā.

Vizīte Serbijā otrdien sāksies ar oficiālo sagaidīšanu Serbijas pilī un tai sekos Valsts prezidenta un Serbijas prezidenta Borisa Tadiča un delegāciju sarunas. Zatleram arī paredzētas tikšanās ar Serbijas premjerministru Mirko Cvetkoviču un un Serbijas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāju Slavicu Dukiču-Dejanoviču.

Valsts prezidents vizītes laikā piedalīsies Latvijas – Serbijas biznesa foruma atklāšanā un vakarā Serbijas prezidenta rīkotajās oficiālajās vakariņās par godu Latvijas Valsts prezidentam un dzīvesbiedrei.

Bet prezidenta kundze vizītes laikā apmeklēs Asociāciju cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem «Living Together», kā arī, iepazīstoties ar Serbijas kultūru un vēsturi, viesosies Serbijas etnogrāfiskajā muzejā, Kņazienes Ļubicas mājā.

Pēc tam Zatlers dosies uz Maķedoniju un trešdienas pēcpusdienā viņam paredzēta tikšanās ar šīs Balkānu valsts prezidentu Gjorgi Ivanovu.

Pēc delegāciju sarunām Valdim Zatleram būs iespēja pārrunāt abu valstu divpusējās attiecības ar premjerministru Nikolā Gruevski un Asamblejas prezidentu Trajko Veljanovski.
Tāpat vizītes laikā prezidents noliks ziedus pie maķedoniešu nacionālā varoņa pieminekļa «Golche Delchev».

Ceturtdien Zatlers un viņa kundze viesosies Ohridas pilsētā, kur dienas sākumā būs iespēja iepazīties ar pilsētas vēsturiskajām vietām – Svēto Sklimenta un Pantelemjona baznīcu, Ikonu galeriju, seno tirgus ielu. Valsts prezidenta valsts vizīte noslēgsies ar prezidenta Gjorges Ivanova un viņa kundzes Majas Ivanovas rīkotajām oficiālajām pusdienām par godu Latvijas Valsts prezidentam un viņa dzīvesbiedrei.