Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ronis: Zviedrijai jāiesaistās Latvijas konkurētspējas atjaunošanā

Ārlietu ministrs Aivis Ronis norāda, ka globālās finanšu krīzes apstākļos ASV iesaiste Latvijā ir paraugs citām valstīm, un Latvija vēlētos šādu solidaritāti sagaidīt arī no Zviedrijas un tās premjerministra, portālu «Apollo» informēja Ārlietu ministrijā.

Zviedrijai šādi būtu jārīkojas īpaši tāpēc, ka Zviedrijas bankas bija deklarējušas, ka Latvijas tirgus ir Zviedrijas pašmāju tirgus turpinājums.

«Kārlis XII 17.gadsimtā Rīgu sauca par Zviedrijas otro galvaspilsētu, bet tad pameta. Arī Zviedrijas premjeram vajadzētu viesoties savās «otrajās mājās», kamēr tās nav pārņēmis kāds cits,» uzskata ministrs.

Ņemot vērā, ka Latvijas politiķu izteikumos arvien biežāk izskan kritika par Zviedrijas banku īstenoto politiku Latvijā, ministrs uzskata, ka būtu atbalstāma Latvijas saeimas un Zviedrijas Riksdāga kopīgas komisijas izveide pēc vēlēšanām finanšu sektoru regulatoru darbības izvērtēšanai Latvijā un Zviedrijā laika posmā līdz 2008.gadam, lai nākotnē spēlētu atbildīgu lomu un turpinātu banku sektora darbību labāk regulētā vidē.