Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperti: «BalticBike» velonoma ir sarežģīti lietojams produkts

«BalticBike» velonoma palielina tūristiem pieejamo pakalpojumu klāstu Latvijā, taču pakalpojuma lietošana ir diezgan sarežģīta, atzina biznesa portāla «Nozare.lv» aptaujātie tūrisma nozares eksperti.

Ceļojumu rezervāciju kompānijas «Travelport» pārstāvniecības vadītāja Baltijas valstīs Rūta Skujeniece atzīst, ka «BalticBike» ir profesionāli izveidots produkts un uzlabos tūristu priekšstatu par Latviju.

Taču eksperte piebilst, ka produkta izmantošana pagaidām šķiet sarežģīta. «Pakalpojums pieejams, tikai norēķinoties ar kredītkartēm. Tāpat nevar nepieminēt dramatisko situāciju ar veloceliņiem jeb to trūkumu. Jācer, ka īstus velofanus šīs grūtības neatbaidīs,» norādīja Skujeniece.

Eksperte arī izsaka cerību, ka Rīgas dome, iesaistoties šajā projektā, koncentrēsies uz veloceliņu tīkla attīstību nākotnē.

Arī tūrisma nozares konsultants Aigars Smiltāns atzina, ka «BalticBike» sistēma ir visnotaļ sarežģīti lietojama.

«Tūristiem kaut kur jāzvana, jādod savs kredītkartes numurs, un tikai tad iespējams saņemt pieejas kodu. Tas

ir sarežģīti,» pauda Smiltāns.

Tūrisma nozares konsultants arī atzina, ka daudzās Eiropas pilsētās šī sistēma ir krietni vienkāršāka - «iemet naudiņu līdzīgi kā lielveikala ratiņos un saņem nomā velosipēdu». Piemēram, vienkārši un saprotami velonoma darbojas Kopenhāgenā.

Viesnīcas «Hanza Hotel» valdes loceklis Aigars Gerhards atzina, ka «BalticBike» ir apsveicama «airBaltic» biznesa aktivitāte, kas palielina tūristiem pieejamo pakalpojumu klāstu.

«Aizvadītajā nedēļas nogalē pēc velonomas atklāšanas novēroju, ka gan Rīgā, gan Jūrmalā velosipēdu noma ir populāra, dažās vietās gandrīz visi velosipēdi bija iznomāti. Paredzu, ka velosipēdu noma būs populāra ārvalstu tūristu vidū, cerams, ka laika apstākļi ļaus izmantot velosipēdus ne tikai vasarā, bet arī rudenī,» sacīja viesnīcas pārstāvis.

Kā ziņots, Latvijas nacionālā aviokompānija «airBaltic» Rīgā un Jūrmalā atklājusi pašapkalpošanās velonomu «BalticBike».

«Mēs rēķināmies, ka no šī projekta nebūs nekādi lielie ienākumi, taču «airBaltic» nolēma, ka arī Latvijā nepieciešama šāda noma, tāpat kā citās Eiropas valstīs. «airBaltic» bizness ir tūrisms, un velonoma ir projekts, kas «mums pašiem patīk un kas veicinās tūrismu Rīgā un Jūrmalā»,» iepriekš sacīja «airBaltic» prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks.

Investīciju apjomu, kas ieguldīts nomas izveidē, Fliks nevēlējās atklāt, vien norādīja, ka «summa ir niecīga».

«airBaltic» korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags biznesa portālam «Nozare.lv» skaidroja, ka Jūrmalā velosipēdu nomu interesenti izmantojot aktīvi un viņš pats ir pārliecinājies, ka Līgo svētkos iznomāšanai palikuši tikai pāris velosipēdu. Vanags pieļāva, ka ar laiku pieprasījums varētu pieaugt, līdz ar to nāksies palielināt velosipēdu skaitu - pašlaik tiek piedāvāti ap 100.

Ekspertu viedokļus par svarīgāko tūrisma nozarē var lasīt biznesa portāla «Nozare.lv» sadaļas «Tūrisms, viesnīcu bizness» sadaļā «Nozares komentāri».