Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karstā laika dēļ daži ceļu posmi var kļūt bīstami slideni

Karstajā laikā daži ceļa posmi bitumena izsvīduma dēļ var kļūt bīstami slideni, aģentūrai BNS pastāstīja inženierzinātņu profesors Juris Naudžuns.

Viņš sacīja, ka asfalta segumā parasti ir aptuveni pieci līdz seši procenti bitumena, bet vietām tehnisku iemeslu dēļ tā koncentrācija var būt lielāka. Karstumā bitumens izsvīst ceļa virspusē un ir ļoti slidens.

«Uz ceļa vietām ir pilnīgi melns, un tur bitumens nāk ārā,» paskaidroja Naudžuns, uzsverot, ka tieši tumšākie ceļa posmi var būt slideni.

Karstā laika dēļ asfalta ceļos no automašīnu svara veidosies rievas. Īpaši izteikti tas notiek pilsētās, kur gan asfalts vairāk uzkarst, gan satiksmes intensitāte ir lielāka. Kā piemēru viņš minēja Aleksandra Čaka ielu Rīgā, kas jau tagad izceļas ar ļoti dziļām iebrauktām rievām.

Pašreizējos apstākļos, kad satiksme ir intensīva un ļoti nozīmīga, ierobežot to karstā laika dēļ faktiski nav iespējams, tādēļ atliks vien vēlāk novērtēt bojājumus un tos labot, klāstīja Naudžuns.

Uzņēmuma «Latvijas Valsts ceļi» pārstāve Daiga Mežapuķe aģentūrai BNS norādīja, ka uzņēmuma darbinieki sekos līdzi situācijai uz ceļiem un nepieciešamības gadījumā informēs sabiedrību par satiksmes ierobežojumiem.