Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: Mums spēku dod dziesmā un dejā veidotā likteņupe

Šodien Rīgas centrā notikušais dziesmu un deju svētku gājiens, kura laikā ar dziesmām un dejām skolēni veidoja likteņupi, satekot kā avotiņi no katra Latvijas novada, ir pierādījums, ka šī likteņupe dod mums spēku, šovakar Mežaparkā uzrunājot koru koncerta dalībniekus un skatītājus, atzina Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Valsts vadītājs dejojošajiem, dziedošajiem un muzicējošajiem skolēniem teica, ka viņi šajās dienās ir pārvērtuši Rīgu un Latvijas galvaspilsēta vairs nav vienkārši Rīga, bet tā ir dziedoša un dejojoša jauniešu Rīga.

«Visās vietās parkos, laukumos, stadionos, arī Rīgas pilī gan Svētā gara tornī, gan pils pagalmā skanēja dziesmas un mēs dejojām dejas,» teica Valsts prezidents, akcentējot, ka to visu nevar radīt ne viens cilvēks, ne arī ar kādu rīkojumu. «To izdarījām visi kopā,» secināja Valsts prezidents, minot, ka svētku kulminācija bija šodien Rīgas centrā notiekošais dziesmu un deju svētku dalībnieku gājienu, kas plūda kā Latvijas likteņupe un jundīja emocijas.

Pēc Zatlera teiktā, arī lielkoncerts ir emociju pilns. «Esam gandarīti par to, kādi mēs esam,» teica Zatlers.

Viņš teica paldies mammām, vecmammām, tētiem, vectētiņiem, skolotājiem un novadu vadītājiem, kas bērnus un audzēkņus ir audzinājuši latviskā garā un par valsts patriotiem.

Zatlers atzina, ka šodien Rīgas centrā notikušais gājiens ir pierādījums, ka šī likteņupe, ko šodien veidojām dziesmā un dejā, ka avotiņi katrā Latvijas novadā dod mums spēku.

Valsts prezidents mudināju katru iedomāties kādu vēlēšanos, ko vēlētos piepildīt. «Katram ir kāds sapnis,» teica Valsts prezidents, un šodien koncertā piepildīja Lauras Laiviņas sapni. Meitenīte bija vēlējusies satikt Valsts prezidentu, un šo iespēju Zatlers meitenei šodien deva koru koncertā Mežaparkā, kad Laura varēja dziedāt valsts himnu, stāvot blakus Valsts prezidentam.

«Lai dievs svētī mūsu tautu, zemi un Latviju,» teica Zatlers.

Kā ziņots, šodien Mežaparka Lielajā estrādē 12 600 skolēnu izdziedās gan tautā iemīļotas, gan jaunas melodijas koru koncertā «Mana zeme - zemīte skaistā».

Pēc koncerta stundas garumā notiks publikas un svētku dalībnieku sadziedāšanās.