Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bosnijas serbu partija apbalvo Karadžiču

Bosnijas serbu partija sestdien apbalvoja bijušo Bosnijas serbu kara laika līderi Radovanu Karadžiču pirms 15.gadadienas kopš Srebrenicas slaktiņa, par ko viņš pašlaik tiek tiesāts Hāgā, vēsta zinu aģentūra FENA.

Opozīcijā esošā Serbu demokrātiskā partija (SDS) apbalvoja Radovanu Karadžiču savas pastāvēšanas 20.gadadienas svinību ceremonijā, ziņo aģentūra.

Karadžičs un viņa galvenais sabiedrotais, Bosnijas serbu asamblejas kara laika līderis Momčilo Krajišņiks dibināja SDS pirms Dienvidslāvijas sabrukumu deviņdesmito gadu sākumā.

Karadžiču pašlaik tiesā Starptautiskais kara noziegumu tribunāls Hāgā par viņa lomu 1992.-1995.gada Bosnijas karā, konkrēti 1995.gada jūlija Srebrenicas slaktiņā, kurā pēc šī ANO aizsargātā anklāva ieņemšanas tika nogalināti gandrīz 8000 musulmaņu vīriešu un zēnu.

Starptautiskais tribunāls piespriedis Krajišņikam 20 gadu cietumsodu par kara noziegumiem, kas izdarīti kara laikā pret neserbu iedzīvotājiem.

Apbalvojumi tika nodoti Karadžiča sievai Liljanai Zelenai-Karadžičai un Krajišņika brālim Mirko Krajišņikam pirms Srebrenicas slaktiņa piemiņas ceremonijas. Šīs slaktiņš bija vissmagākā šāda zvērība Eiropā pēc Otrā pasaules kara, un ANO Starptautiskais kara noziegumu tribunāls un Starptautiskā tiesa to kvalificē kā genocīdu.

Tomēr Bosnijajs serbi neatlaidīgi noliedz slaktiņa apmērus un Karadžiču un bēguļojošo kara laika militāro komandieri Ratko Mladiču, kurš arī apsūdzēts genocīdā, daudzi joprojām uzskata par varoņiem. Karadžičs tika apcietināts 2008.gadā Belgradā, bet Mladičs vēl aizvien ir brīvībā.

1992.-1995.gada etniskajā karā Bosnijā gāja bojā aptuveni 100 000 cilvēku.