Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gundars Bērziņš: politiskā skatuve atgādina izlietotu prezervatīvu tirgu

Bijušajam Tautas partijas vecbiedram Gundaram Bērziņam politiskā skatuve Latvijā šobrīd atgādinot izlietotu prezervatīvu tirgu, kur tiek pārdoti noļukuši, neauglīgi, izlietoti lateksa izstrādājumi.

Šādu pārliecību viņš paudis intervijā laikrakstam «Neatkarīgā».

«Politikai ir jābūt auglīgai. Šobrīd politika ir neauglīga, un tas attiecas teju uz visiem, kas šobrīd politikā darbojas. Dzīvi politiķi, kuros var just kaut kādu enerģiju un dzīvīgumu, ir vēl [Aivars] Lembergs, [Raivis] Dzintars. Pārējie ir galīgi nokusuši,» spriež Bērziņš.

Viņaprāt, ja ieslēdz televīzijā kādu politisku diskusiju, visas mušas apsprāgst no garlaicības no smiekliem.

«To, ko realizē šobrīd valdošā koalīcija, [Ministru prezidents Valdis] Dombrovskis, var dēvēt par pludiņa politiku. Pludiņa uzdevums ir noturēties virs ūdens. Bet tas jau nenosaka, uz kurieni peldēs – to vai nu straume parauj, vai makšķernieks,» stāsta bijušais politiķis.

Viņš arī uzskata, ka politiskā vide ir garlaicīga un nobijusies un šobrīd visi skaita vaidziņu vietas Saeimā, bet nedomā par to, kas būs ar valsti.

«Par vaidziņu politiķiem es saucu ne jau tos, kam lieli vaigi sejā, bet tos, kuri rūpējas, lai viņu citi vaidziņi vienmēr atrastos uz vajadzīgajiem krēsliem. Tādu politiķu mums ir steriem. Bet es pie viņiem nepiederu – man vajag svaigu gaisu, brīvību, darboties iespēju,» paskaidro Bērziņš.