Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Viasat» par nepatiesas informācijas sniegšanu – 1000 latu sods

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC)  kompānijai «Viasat» par nepatiesas informācijas sniegšanu klientiem piedāvātajos līgumus piespriedis 1000 latu naudas sodu, informē PTAC.

Centrs pēc ievērojama skaita patērētāju sūdzību pieņemšanas izvērtēja «Viasat» klientiem piedāvātā skatītāja kartes īres un abonēšanas līguma vispārējos noteikumus un konstatēja, ka tajos ir iekļauti vairāki pirms škietami netaisnīgi līguma noteikumi.

PTAC konstatēja, ka par netaisnīgu attiecībā pret patērētāju cita starpā uzskatāms šāds līgumā ietvertais noteikums: «Gadījumā, ja, veicot izmaiņas kanālu piedāvājumā, no paketes izņemti vairāk nekā 15% klienta izvēlēto kanālu, nenomainot tos ar līdzīgām programmām, klientam ir tiesības izbeigt līgumu, rakstveidā paziņojot par to «Viasat» līdz grozījumu spēkā stāšanās dienai», jo tas ierobežo Elektronisko sakaru likumā ietvertās patērētāja tiesības izbeigt līgumu bez līgumsoda piemērošanas, ja viņu neapmierina veiktās izmaiņas līguma noteikumos (neatkarīgi no atslēgto kanālu skaita).

Saskaņā ar «Viasat»sniegto informāciju PTAC, minētais līguma noteikums ticis saskaņots ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju (SPRK). Ņemot vērā saņemto informāciju no «Viasat», PTAC lūdza SPRK sniegt informāciju par līguma noteikuma iespējamo saskaņošanas procesu. Lietas izskatīšanas rezultātā PTAC konstatēja, ka «Viasat»  sniegtā informācija neatbilst patiesībai, tāpēc nolēma uzlikt naudas sodu.

PTAC ir aicinājis uzņēmumu labprātīgi rakstveidā apņemties nepiemērot attiecībā pret patērētājiem PTAC konstatētos netaisnīgos līguma noteikumus, kā arī labot patērētājiem piedāvātos līgumus, taču pagaidām vienošanās par visiem līguma noteikumiem, uz kuru netaisnīgumu PTAC ir norādījis, nav panākta. Labprātīgas apņemšanās nesaņemšanas gadījumā PTAC lems par saistoša lēmuma izdošanu.