Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV latviešu alus brūzis skeptiski vērtē iespēju savu alu tirgot Latvijā

Amerikas latviešu brūvētā alus tirgošana Latvijā ir drīzāk sapnis vai darījums «prieka pēc», nevis nākotnes biznesa virziens brūzim «Blue Hills Brewery», intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja brūža līdzīpašnieks un mārketinga direktors Pēteris Auģis.

Lai gan Auģis atzīst, ka peļņa no šāda eksporta būtu maza, tomēr galvenais apsvērums, kas attur «Blue Hills Brewery» no ieiešanas Latvijas tirgū, ir rūpes par alus kvalitāti.

«Ražojot alu, esam iemācījušies, ka alus vislabāk izdodas kā vietēja prece, kā svaiga manta. To sūtot pāri okeānam, alus var kļūt vecs,» sacīja Auģis.

2008.gadā dibinātā brūža mārketinga direktors arī teica, ka līdz šim nav bijušas sarunas ar Latvijas alus ražotājiem par iespējamu sadarbību izplatīšanas jomā, ASV kompānijai izplatot kādu Latvijas alus šķirni, bet Latvijas uzņēmumam izplatot ASV latviešu ražoto alu.

Auģis arī piebilda, ka amerikāņu alus gaume esot citādāka nekā latviešiem un viņam jāražo vietējam tirgum un pieprasījumam samērā skarbas konkurences apstākļos.

«Ir atšķirības starp amerikāņu alus gaumi un to, kas patīk Latvijā. Mēs vairāk lietojam apiņus, alus ir rūgtāks. Tas amerikāņiem vairāk patīk. Tomēr mums ir divi ali, sarkanais «India Pale Ale» un «Imperial», kas varētu būt vairāk Latvijas gaumē jeb nedaudz saldāki,» sacīja Auģis, gan uzsverot, ka neuzskata alus pārvadāšanu pāri okeānam par saprātīgu, jo tā varot ciest kvalitāte.

Nozares pazinēji uzsver, ka kvalitāte un reputācija vietējā tirgū ir teju dzīvības vai nāves jautājums maziem brūžiem, kas tikko ienākuši tirgū. No internetā publicētiem materiāliem var noprast, ka «Blue Hills Brewery» pirms vairākiem mēnešiem veiksmīgi pārdzīvojis kādu incidentu ar nedaudz «atšālējušos» alu kādā alus un dzērienu izstādē. Ietekmīgs «alus blogeris» slavēja ASV latviešu ražoto «India Pale Ale» kā garšīgu, neskatoties uz kļūmi, rakstot «kuram negadās».

Kā izriet no brūža mājaslapas, alus tiek tirgots vairāk nekā 210 Bostonas apkaimes krogos un alkoholisko dzērienu tirgotavās.

«Blue Hills Brewery» dibināta 2008.gadā un savu darbību uzsāka gada otrajā pusē. Kompānijas dibinātāji ir ASV latvieši: Auģis, kas ilgus gadus strādājis celtniecībā un nekustamā īpašuma attīstīšanā, alus brūvēšanas speciālists Andris Veidis, Mārtiņš Grots, menedžeris ar plašu starptautisku pieredzi, un citas privātpersonas.

Brūzis darbojas Bostonas priekšpilsētā Kentonā, kas atrodas netālu un nelielas pakalnu grēdas «Blue Hills», no kurienes ar zināmu atskaņu no «Zilā kalna» Latvijā arī ņemts uzņēmuma nosaukums.