Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fidels Kastro: ASV uzbrukums Irānai var novest pie kodolkara

Kubas leģendārais līderis Fildels Kastro pēdējo dažu gadu laikā pirmdien pēkšņi parādījies Kubas televīzijas kanālos. Kastro kā viesis uzstājās populārajā raidījumā «Apaļais galds», kuru translē vadošie Kubas televīzijas kanāli. Kastro ēterā paziņojis, ka ASV un Izraēlas iespējamais uzbrukums Irānai nenoliedzami izprovocēs kodolkaru, vēstī [s:34139].

ASV un to sabiedroto politika attiecībā pret Irānu var novest pie kodolkara visā pasaulē, uzskata Kastro. Iepriekš viņš esot pieļāvis, ka globālais konflikts sāksies Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas dēļ, taču tagad viņš uzskata, ka pie tā varētu novest ASV un Izraēlas uzbrukums Irānai.

Šāda uzbrukuma sekas būtu katastrofālas ASV, uzsvēra Kastro. «Visi saskarsies ar tādu pretspēku, kādu viņi nav redzējuši Irākā,» viņš atzīmēja un piebilda, ka Irāna «30 gadu laikā ir gatavojusies šim uzbrukumam».

Tāpat Kubas revolūcijas līderis norādījis, ka Irānā militāri tiek sagatavoti visi cilvēki, kas vecāki par 12 un jaunāki par 60 gadiem, valstij ir kara gaisa spēki, kara flote un sauszemes karaspēks.

Kastro, sakot uzrunu, bija ģērbies tumšā «Adidas» sporta jakā un rūtainā kreklā, viņš izskatījās visai možs. Kubas revolūcijas līderis runāja lēni, bet pārliecināti un vien dažkārt ieskatījās pierakstos.

Publiskos pasākumos Kastro nav piedalījies no 2006.gada, kad viņš pārcieta ķirurģisku operāciju.