Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skotijas sievietes negrib celties plkst. 5.30. Latvietes darbu nesmādē

Tad, kad runa ir par lietu uzturēšanu kārtībā un tīrībā, visbiežāk tas ir saistīts tieši ar sieviešu darbu. Un, šķiet, to pašu var teikt par augstākās klases golfa laukumiem, raksta britu portāls «Mail Online». Pašlaik Skotijas leģendārajos golfa laukumos par rūpīgi koptām ainavām un zālājiem jāpateicas grupai sieviešu no Austrumeiropas – Latvijas un Igaunijas, vēstī «Baltic-Ireland».

Pēc tam, kad laukumu īpašnieki neveiksmīgi mēģināja atrast vietējos darbiniekus, kuri būtu ar mieru darbu sākt plkst. 5.30 no rīta, menedžeri vērsās pēc palīdzības pie nodarbinātības aģentūras un ir ļoti gandarīti par rezultātu.

«Divot Divas» jeb «bedrīšu dīvas», kā šīs sievietes tiek sirsnīgi dēvētas, pašlaik pabeidz gatavot laukumus šīs vasaras Lielbritānijas atklātajam čempionātam, kurš sāksies pēc pāris dienām, un gaida tādu pasaules vadošo profesionālo golfa spēlētāju, kā piemēram, Taigers Vuds ierašanos. Viņu pienākums ir uzturēt golfa laukumus perfekti gludus, aizpildot un nolīdzinot katru nevēlamu bedrīti, kuru zālājā izveido spēlētāju nūjas. Laukuma īpašnieki pirms čempionāta tam pievērš īpašu uzmanību, jo ir zināms, ka pasaules golfa spēlētājam Nr.1 patīk perfektas spēļu virsmas.

Sešas dienas nedēļā dāmas dodas nopļautajos laukumos un koptajās ainavās, labojot pārāk cītīgu spēlētāju un nesaudzīgo Ziemeļjūras vēju nodarījumus. No marta līdz oktobrim par bedrīšu aizpildīšanu ar smiltīm viņas pelna 5,80 sterliņu mārciņas stundā. Pārējos mēnešus gadā viņu darbs ir šīs apmēram 40 000 bedrītes piepildīt ar svaigu kūdru.

Visas meitenes, vecumā no 23 līdz 30 gadiem, ir atbraukušas no Latvijas un Igaunijas. Viņas pašas stāsta, ka šeit var nopelnīt daudz vairāk nekā dzimtajās valstīs un, ja laika apstākļi ir labi, tad strādāt brīvā dabā ir tiešām patīkami.