Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karstuma dēļ noteikti vilcienu ātruma ierobežojumi. Vilcieni var kavēties

Saistībā ar karsto laiku «Latvijas dzelzceļš» no otrdienas Latvijas teritorijā noteicis ātruma ierobežojumus vilcienu satiksmē, kas ietekmēs arī vilcienu kustības grafiku, informē uzņēmumā.

Katru dienu laika posmā no plkst. 11 līdz 21 iekšzemes pasažieru un kravas vilcieniem noteikts maksimālais kustības ātrums 60 kilometri stundā (km/h), bet starptautiskajiem pasažieru vilcieniem - 80 km/h.

Līdz ar ātruma ierobežojumiem, paredzams, ka notiks izmaiņas vilcienu kustības grafikā un stacijās tie pienāks vēlāk.

Uzņēmums pasažieru vilciens informē, ka elektrovilcieni atpaliks no saraksta par 5-20 minūtēm, atkarībā no attāluma, savukārt dīzeļvilcieni tālākajos maršrutos no saraksta var atpalikt līdz pat vienai stundai.

Laikā, kad gaisa temperatūra tik ievērojami paaugstinās, metāls, no kura sastāv sliedes izplešas un rada sliedē paaugstinātu spriegumu, kas var deformēt sliežu ceļus un tādējādi apdraudēt kustības drošību.

Patlaban tiek veikta pastiprināta sliežu ceļu pārbaude un ātruma ierobežojums būs spēkā, kamēr gaisa temperatūra Latvijā nepazemināsies.