Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šogad par Latvijas pilsoņiem atzīti 1039 ārvalstīs dzimušie bērni

Šā gada pirmajos mēnešos būtiski pieaudzis ārvalstīs dzimušo bērnu skaits, kuru vecāki bērnam lūguši piešķirt Latvijas pilsonību, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Saskaņā ar pārvaldes apkopoto statistiku, pirmajā pusgadā par Latvijas pilsoņiem atzīti 1039 jaundzimušie, kuri nav dzimuši Latvijā, bet viens no vecākiem ir Latvijas pilsonis. Pagājušajā gadā pirmajos sešos mēnešos saņemti 818 iesniegumi par Latvijas pilsonības piešķiršanu jaundzimušajiem.

Visbiežāk Latvijas pilsonību lūdz piešķirt tiem bērniem, kuri dzimuši Lielbritānijā vai Īrijā – no turienes saņemta aptuveni puse no visiem iesniegumiem. Tāpat iesniegumi tiek saņemti no ģimenēm Skandināvijas valstīs, Krievijā un ASV.

Šogad vērojama arī tendence, ka arvien biežāk ārzemēs dzimušajiem bērniem vecāki izvēlas divas pilsonības - gan Latvijas, gan arī otras valsts, kur bērns ir piedzimis vai kuras pavalstnieks ir otrs vecāks, ja ģimene ir jaukta.

Šādos gadījumos bērnam var veidoties dubulta pilsonība, jo Pilsonības likumā likumdevējs nav paredzējis, ka, nosakot bērna atbilstību Latvijas pilsoņu kopumam, citas valsts pilsonības esamību vai neesamību būtu jāvērtē kā kritērijs. Tādējādi netiek likti nekādi šķēršļi, lai ārvalstīs dzimušie Latvijas pilsoņu bērnu varētu saglabāt saikni ar Latviju.