Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zicāns: «Latgale 2010» - gada sarežģītākais rallijs

Aizvadītajā nedēļas nogalē Daugavpils un Rēzeknes apkārtnē tika aizvadīts Latvijas autorallija čempionāta piektais posms - «Latgale 2010», kurā otro vietu N4 klasē un absolūtajā ieskaitē ieņēma Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns.

Pēc Madonas rallija «Vorobjovs Racing» ekipāža Somijā mašīnai nomainīja turbīnu un uz stenda veica dažus regulējumus. Divas dienas pirms rallija «Latgele 2010» tā vēl Alūksnes pusē aizvadīja treniņus, kas šoreiz deva vēlamo rezultātu.

«Uzreiz jāsāk ar to, ka šis bija šī gada sarežģītākais rallijs,» iesāk Guntars Zicāns. «Ļoti grūti un interesanti ceļi, kuri bija šauri un viltīgi. Gan no braukšanas, gan no stenogrammas viedokļa šie ceļi bija sarežģīti ar nepārtrauktām līkumu sasaistēm. Taču jāatzīmē, ka, lai arī rallijs bija sarežģīts, mums nevienu brīdi nebija situācija, kad varēja avarēt. Stenogramma bija tik piesātināta, ka nācās runāt neapstājoties. Noteikti kaut kur Latvijā vēl ir arī šādi ceļi, bet tas, ka viss rallijs var sastāvēt no šādiem ceļiem, grūti iedomāties. Es pat varētu teikt, ka ātrumposmi bija sarežģītāki nekā Somijā. Protams, segums šeit ir mīkstāks,» saka Zicāns.

«Pirmās dienas pirmais dops nebija pārāk labs, jo traucēja putekļi, kā arī vēl īsti nebijām iebraukušies, taču ar otro dopu jau viss bija kārtībā. Arī nākamajā dienā braucām ātri, kā rezultātā ātrumposmos izcīnījām divas otrās, vienu trešo un divas pirmās vietas. Otrā diena pagāja bez problēmām – gan mašīna labi gāja, gan arī paši braucām labi. Protams, bija arī sīkas kļūdiņas gan no manas, gan no Jāņa puses. Iespējams, ka šo sīko kļūdu dēļ arī zaudējām svarīgas sekundes, taču pieļauju, ka tādas pašas kļūdiņas bija visiem sportistiem, jo domāju, ka nebija neviens, kurš nobrauca šo ralliju bez kļūdām. Ja nebūtu kļūdas, tad laiki būtu labāki, taču, kā jau minēju, tad visi mēs kļūdījāmies un tas ir tikai normāli,» norāda stūrmanis.

«Savu mērķi, kuru nospraudām pirms šī rallija – uzvarēt, gluži neizpildījām, jo šajā rallijā Andis ar Pēteri bija ātrāki. Plinti, protams, krūmos nemetīsim, jo, kā liecina matemātiskie aprēķini, tad pirmā vieta kopvērtējumā mums vēl ir iespējama – atliek tikai uzvarēt, taču tas ir autosports un viss var notikt. Rallijs beidzas tikai tad, kad tu iebrauc pēdējā laika kontrolē. Būtībā, kamēr kāds no N4 grupas braucējiem nebūs sev nodrošinājis pirmo vietu, tikmēr viss vēl var notikt. Neesam noskaņoti ne optimistiski, ne pesimistiski – vienkārši jābrauc un tad jau redzēs,» teic sportists.

«Noteikti startēsim Kurzemes rallijā, bet, iespējams, nobrauksim arī Lietuvā «300 ezeru» ralliju, kas vienlaicīgi būs arī Baltijas un NEZ čempionāta otrais posms. Taču to zināsim vēlāk, kad būs lielāka skaidrība par finansēm un laiku. Noteikti, ka pirms Kurzemes rallija aizvadīsim vairākus treniņus, lai uz rallija startu būtu labā formā,» piebilst «Vorobjovs Racing» pārstāvis.