Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Virs Ādažiem trokšņos NATO iznīcinātāji

Nākamnedēļ divas dienas Ādažu poligonā notiks Baltijas valstu bruņoto spēku karavīru apmācības, kurās izmantos arī NATO dalībvalstu iznīcinātājus, informē Aizsardzības ministrija.

Apmācības notiks 21. un 22. jūlijā un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem jārēķinās ar iznīcinātāju klātbūtni Latvijas gaisa telpā un to radītajiem trokšņiem.

Savukārt Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka ir aizliegts ieiet un iebraukt Ādažu poligonā bez saskaņošanas ar tā administrāciju. Bez saskaņošanas atļauts pārvietoties tikai pa koplietošanas ceļiem, kuri norādīti kartē uz informatīvajiem stendiem.

Divu dienu vingrinājumā piedalīsies Polijas iznīcinātāji «F-16 Fighting Falcon» no Gaisa spēku bāzes Krzesinā un ASV iznīcinātāji «F-16 Fighting Falcon» no Aviācijas bāzes Aviano, Itālijā. Vingrinājuma nodrošināšanā Lietuva iesaistīs reaktīvās lidmašīnas «L-39 Albatros».

Šajās mācībās notiks karavīru apmācība, lai sagatavotu gaisa atbalsta kontrolierus dalībai starptautiskajā operācijā Afganistānā.