Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers Serbijas prezidentu ielūdz apmeklēt Latviju

Valsts prezidents Valdis Zatlers otrdien sāka valsts vizīti Serbijā un šī ir pirmā Valsts prezidenta vizīte uz Serbiju Latvijas vēsturē, portālu «Apollo» informēja prezidenta Preses dienestā.

Pēc oficiālās sagaidīšanas vizītes pie Serbijas pils, Zatlers tikās ar Serbijas prezidentu Borisu Tadiču. Sarunas laikā Zatlers savu Serbijas kolēģi uzaicināja vizītē uz Latviju un Tadičs šo ielūgumu pieņēmis.

«Rīga no Belgradas atrodas tikai mazliet vairāk nekā divu stundu lidojuma attālumā un abām valstīm ir iespējas veicināt sadarbību gan divpusējā līmenī, attīstot biznesa sakarus, izmantojot Latvijas ostas un Rīgas lidostu tranzītam, kā arī palīdzot Serbijas virzībai uz ES. Latvijai gan ES dalībvalsts, gan arī kandidātvalsts pieredze. Tā var lieti noderēt Serbijai,» sacījis Zatlers.

Savukārt tikšanās laikā ar Serbijas premjerministru Mirko Cvetkoviču, lielākā uzmanība tika veltīta abu valstu ekonomiskās un finanšu krīzes pārvarēšanas pieredzei. Serbijas valdības vadītājs īpaši interesējās par Latvijas ekonomikas atveseļošanas pasākumiem. Viņš tāpat izrādīja interesi par meža un telekomunikāciju nozares attīstību Latvijā. Valsts prezidents no savas puses informēja par Latvijas ostu piedāvātajām iespējām.