Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No tirgus padzen pārāk lētas preces dēļ

Uzņēmējam Jānim Bušmanim sadarbība ar Čiekurkalna tirgus vadību beigusies neveiksmīga – pēc uzņēmēja vārdiem, viņš bez brīdinājuma padzīts kā suns no tirgus, jo savu preci pārdevis pārāk lēti, vēsta «Latvijas Avīze».

Viņš tirgū pārdevis Polijā lasītas zemenes, avenes, ķiršus un ābolus.
Citās domās ir Čiekurkalna tirgus vadība – negodīgiem un kašķīgiem tirgotājiem pie viņiem neesot ko meklēt.

Uzņēmējs stāsta, ka sākoties ogu laikam, viņš uz Poliju pie pazīstamiem lauksaimniekiem aizvedot grupiņu bērnu, kuri vēlas piepelnīties ar ogu – zemeņu, aveņu, ķiršu – lasīšanu. Būtiskākais, kas atšķirot viņa tirgošanās paņēmienus no citu ievesto ogu pārdevējiem, esot tas, ka viņš ogas pārdodot par iespējami zemu cenu – pērn ogu cenas viņš turējis viena lata līdz 1,20 latu līmenī.

Bušmanis skaidro, ka viņam neesot izdevīgi turēt lielu daudzumu ogu un paŗdot tās par augstu cenu, kā to dara spekulanti, kuri savu preci iepērk nakts tirgū. Turklāt viņš neslēpjot, ka tirgo poļu ogas.

«Citi pārdevēji mani gānīja, kāpēc tik lēti. Es teicu – šis ir tirgus, es izvēlos, par kādu cenu man ir izdevīgi ogas pārdot! Man ir jādabū nauda, ko samaksāt tiem bērniem, kuri ogas lasījuši. Turklāt ne jau visi var nopirkt ogas par diviem latiem. Vecām tantiņām zemenes esmu atdevis pat par velti, lai taču cilvēks vismaz vasarā ko gardu saēdas,» vaļsirdīgi atklāj uzņēmējs.

Savukārt, tirgus vadība, redzot, ka uzņēmējam tirgošanās iet no rokas, piedāvāja sadarboties, proti – uzņēmējs nemaksā par tirdzniecības vietu un tā vietā tirgus vadītājam personīgi katru mēnesi maksā 1000 latus.

Taču šogad situācija esot krasi mainījusies – tieši pirms Jāņiem Bušmanis ar visām atvestajām zemenēm no Čiekurkalna tirgus padzīts.

Čiekurkalna tirgus vadītājs Juris Azers stāsta, ka grib civilizētu tirgu, kur cilvēkam i r patīkami ienākt. Kāda pārdevēja no tirgus padzīta, jo pircēju nolamājusi necenzētiem vārdiem. Savukārt Bušmanis no tirgus padzīts uzņēmēja un viņa pārdevēju dzeršanas dēļ.

Tirgus juriste Velga Damuļeviča piebilst, ka uzņēmējs pagājušā gadā nedēļu pirms un nedēļu pēc Jāņiem bijis reibumā. Arī pēc tam saņemtas vairākas sūdzības par tirgotāja atrašanos alkohola reibumā.

Tirgus vadība uzskata, ka Jānis Bušmanis ir neuzticams, valdonīgs un sadarboties nepieradis cilvēks, kurš nezināmu iemeslu dēļ nolēmis tirgus vadītāju šantažēt ar preses palīdzību, stāstot, piemēram, par ikmēneša maksājumu direktoram 1000 latu apmērā.