Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Dinamo» atteica «Viasat» un «TV3» spēļu translēšanā

Latvijas Televīzijai (LTV) nepieciešami vairāk nekā 350 000 latu hokeja kluba Rīgas «Dinamo» un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pārraižu nodrošināšanai.

LTV ģenerāldirektors Edgars Kots apgalvo, ka 54 spēļu pārraižu licencei nepieciešamos līdzekļus izdosies savākt un valsts naudu neizmantos. Par to šodien raksta «Neatkarīgā».

Sākotnēji

Kots nevēlējās atklāt precīzu naudas summu, par kādu ir iegūta spēļu pārraidīšanas licence, taču pēc laika norādīja, ka tā ir lielāka par pusmiljonu eiro (350 000 latu). «Šajā darījumā LTV budžets nebūs iesaistīts. Tas ir tīrs darījums. Mēs esam izrēķinājuši, cik šis darījums izmaksās, un sāksim meklēt sponsoru partneri,» sacīja Kots, paužot pārliecību, ka visus līdzekļus izdosies savākt no reklāmām. Viņš cer, ka izdosies pat mazliet nopelnīt.

Kots uzsver, ka Rīgas «Dinamo» spēļu translēšana LTV7 ēterā ir sabiedriskās televīzijas prestižs un viens no izdzīvošanas rādītājiem.

Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) laikrakstam norāda, ka šādi lēmumi nav obligāti jāsaskaņo, «taču parasti tos saskaņo», norāda NRTP priekšsēdētājs Ābrams Kleckins.

«Padome pēc likuma ir kapitāldāļu turētāja, un tas nozīmē, ka situācijās, kad tiek piedāvāts izmantot lielas summas, parasti to saskaņojam. Par šo lēmumu nezināšu komentēt, jo esmu atvaļinājumā,» sacīja Kleckins.

Komercmediju pārstāvji pauž neizpratni, kāpēc sabiedriskajai televīzijai jānodarbojas ar sponsoru meklēšanu. Tāpat netiek izslēgta varbūtība, ka, nepiesaistot nepieciešamos līdzekļus, LTV varētu lūgt palīdzību valstij.

Piedāvājumu Rīgas «Dinamo» nākamās sezonas spēļu translēšanai iesniedza arī «Viasat» un «TV3», taču no viņu piedāvājumiem «Dinamo» atteicās. Savukārt telekompānija LNT nestartēja konkursā par ekskluzīvām pārraides tiesībām, jo apzinās, ka nespēs piesaistīt milzīgus reklāmas resursus, stāsta Latvijas Raidorganizāciju apvienības izpilddirektore Gunta Līdaka.

Saistībā ar LTV ieceri maksāt pusmiljonu eiro par spēļu translēšanu viņa norāda, ka šādu summu atpelnīt nav iespējams.

«Puiši cer uz iespēju īstermiņā nopelnīt. Hokejs ir ļoti šauras auditorijas produkts, un no reklāmas pārdošanas viedokļa to ir grūti pārdot, jo to pamatā skatās vīrieši. Kaut kādā brīdī LTV atkal prasīs finansējumu no budžeta, lai šajā gadījumā segtu hokeja pārraidīšanas tiesību izmaksas,» ir pārliecināta Līdaka.

Savukārt «Viasat Latvija» vadītājs Valts Ermansons ir pārliecināts, ka šī lincenču summa, ko gatavojas maksāt LTV, ir lielākā Latvijas sporta un televīzijas vēsturē. Tāpat «Viasat» vadītājs norāda, ka joprojām ir spēkā 2009. gadā noslēgtais līgums ar KHL un jaunajā sezonā kanālos «Viasat Sport Baltic» un «Viasat Hockey» būs skatāmas visas KHL, arī Rīgas «Dinamo» spēļu tiešraides.

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras «TNS Latvia» dati liecina, ka pagājušajā sezonā KHL un Rīgas «Dinamo» spēles LTV7 (tiešraides un atkārtojumus) kopumā redzējuši 79,6% jeb 1,736 miljoni Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem. Salīdzinājumam, pasaules čempionāta hokejā 2010.gada spēles redzēja 68,8% jeb 1,49 miljoni Latvijas iedzīvotāju.