Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Peugeot» pirmajā pusgadā pārdevis par 16,9% vairāk auto nekā pērn

«Peugeot» automašīnu ražotājs «PSA Group» 2010.gada pirmajā pusgadā pārdevusi 1 856 000 jaunu transportlīdzekļu, kas salīdzinājumā ar visu pagājušo gadu ir par 16,9% vairāk.

Tas ir visu laiku labākais pusgada rezultāts, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja «KW Bruun Baltic» komunikāciju vadītājs Kārels Talvoja.

«Tā rezultātā līdz 14,6% pieaugusi arī koncerna tirgus daļa Eiropas autoražotāju vidū,» sacīja «Peugeot» importētāja Igaunijā «KW Bruun Baltic» pārdošanas un marketinga vadītājs Rasmuss Tali.

Tali atzina, ka laikā, kamēr Vācijā jaunu automašīnu pārdošana ir samazinājusies par 27%, Spānijā tā pieaugusi par 38%, Lielbritānijā par 19% un Francijā par 6%. «Eiropa kopumā tomēr nespēj turēties līdzi Ķīnas un Latīņamerikas tirgum, kur jaunu automašīnu pārdošana kopumā palielinājusies par attiecīgi 27% un 13%,» piebilda Tali.

«PSA Group» pārdošanas rādītāju pieaugumu veicinājuši 2009.gadā prezentētie jaunie modeļi, «Peugeot» pirmais «crossover» «3008» un minivens «5008», kas abi ir pārsnieguši savus pārdošanas mērķus - dienas ražošanas apjoms no sākotnēji paredzētajām 600 automašīnām dienā pieaudzis līdz 900. Pārdoti arī 5000 jauno, lielu publikas interesi izraisījušo «RCZ», kas nonāca pārdošanā tikai šī gada aprīļa beigās. «Tādējādi «RCZ» rūpnīcas izvirzītais gada pārdošanas mērķis ir jau pārsniegts par 50%,» sacīja Tali.

Svarīgākie plānotie otrā pusgada notikumi ir «Peugeot 407» pēcteča prezentēšana Parīzes auto izstādē, «PSA Group» arī kļūs par pirmo Eiropas auto ražotāju, kas Eiropā ieviesīs elektrisko automobili «Peugeot iOn». «Kopsavilkumā tomēr paredzam, ka Eiropas tirgus gada kopsavilkumā būs nokrities par vēl apmēram 9%, taču redzam, ka, pateicoties jaunajiem, veiksmīgajiem modeļiem, «Peugeot» ir iespēja tomēr pārspēt vidējo rādītāju. «Peugeot» pārdošanai būtu jāpalielinās arī Krievijā, pateicoties aprīlī atklātajai autorūpnīcai Kalugā,» sacīja Tali.