Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aviokatastrofā bojāgājuša Polijas politiķa atraitne pieprasa līķa ekshumāciju

Polijas politiķa Pšemilsava Gosevska, kurš zaudēja dzīvību Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas avārijā, atraitne pieprasa, lai notiktu bojāgājušā vīra līķa ekshumācija. Viņa apšauba, vai no Krievijas atvestais ir viņas vīra līķis, atsaucoties uz radio «Brīvība», ziņo «Newsru».

Beāte Gosevska norāda, ka pagājuši jau trīs mēneši kopš traģiskās avārijas, taču joprojām bojāgājušo ģimenes nav saņēmušas līķu apskates protokolus. Otrkārt – joprojām nav skaidri aviokatastrofas iemesli.

Bojāgājušā politiķa atraitne ir sašutusi, jo pavisam nesen viņa arī saņēmusi uzvalku, kuru viņa bija nosūtījusi uz  Krieviju, lai tajā ietērptu apglabātu viņas vīru. Viņa nav saņēmusi nekādu skaidrojumu, kādēļ uzvalks atsūtīts atpakaļ.

Gosevska nosūtījusī oficiālu pieprasījumu kara prokuratūrai ar lūgumu veikt vīra līķa ekshumāciju.

Polijas ģenerālprokurors Andžejs Seremets jau pagājušajā nedēļa izteicies, ka nav izslēgta šādas procedūras veikšana, ja to vēlēsies bojāgājušo tuvinieki.

Vienlaikus Jaroslavs Kačiņskis sniedzis interviju poļu laikrakstam «Gazeta Polska», kurā norāda, ka aviokatastrofā vainojama Polijas varas partija «Pilsoniskā platforma». Viņaprāt, avārija bija «noziedzīgas politikas» rezultāts, jo savulaik netika iegādāta jauna lidmašīna Polijas prezidenta vajadzībām.

Tāpat avārijā vaino Krievijas un Polijas premjerus, kuri organizējot prezidenta vizīti Krievijā, «nav veltījuši tai attiecīgu cieņu».