Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārpustiesas parādu piedziņai iesniegtā summa pērn - 157 miljoni latu

2009. gadā juridisko personu (B2B) segmentā iesniegto parāda piedziņas lietu kopējais apjoms bija 52 miljoni latu, savukārt patērētāju (B2C) segmentā  parādu summa sasniedza 105 miljonus latu, liecina Latvijas Ārpustiesas parādu piedziņas asociācijas (LĀPPA) apkopotā informācija, portālam «Apollo» pavēstīja LĀPPA valdes priekšsēdētāja Agnese Priedīte.

LĀPPA apkopotā statistika par 2009. gadu liecina, ka pērn pret parādniekiem –juridiskajām personām (B2B) ārpustiesas parādu piedziņai iesniegtas 44 927 lietas par neapmaksātiem rēķiniem, kuru kopējā summa veido 52 miljonus latu. Parādnieku – privātpersonām (B2C) segmentā šajā laika posmā iesniegtas 379 558 lietas par kopējo summu 105 miljoni latu.

«Šis ir pirmais gads, kad parādu piedziņas nozarē tiek apkopota informācija par iesniegto lietu skaitu un parādu kopējo summu. Iegūtie dati par pērno gadu liecina, ka pieaug kredītmenedžmenta nozares loma Latvijas ekonomikā. Datus ieguvām, apkopojot informāciju par asociācijas biedru iesniegtajiem skaitļiem, taču vēl nozarē darbojas  vairāki desmiti uzņēmumu, kas kā savu pamatdarbību ir norādījuši parādu piedziņu, tāpēc kopējā ārpustiesas piedziņai iesniegtā parādu summa un lietu skaits Latvijā  2009.gadā ir daudz lielāks,» saka Priedīte.

2009. gadā sākās un šobrīd turpinās tendence, ka samazinās B2B lietu skaits un parāda piedziņai iesniegtās summas.

Latvijas Ārpustiesas parādu piedziņas asociācijas (LĀPPA) biedri ir kredītmenedžmenta kompānijas SIA «Creditreform Latvija», SIA «Paus Konsults», «Lindorff Oy» Latvijas filiāle, SIA «BaltRisk», SIA «Intrum Justitia».

LĀPPA galvenie mērķi ir aizsargāt kreditoru intereses, piedalīties parādu piedziņas nozari reglamentējošā tiesiskā regulējuma izstrādē un pilnveidošanā, pārstāvēt parādu piedziņas uzņēmumu kopējās intereses valsts varas un pārvaldes institūcijās, sabiedriskajās un starptautiskajās organizācijās, informēt sabiedrību par parādu piedziņas tirgus aktualitātēm, kā arī veidot un uzturēt Latvijas sabiedrībā izpratni par Latvijas parādu piedziņas nozares darbības principiem.