Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karstā laika dēļ ieslodzītie pieprasa ventilatorus

Karstā laika dēļ Latvijas cietumos ieslodzītajiem biežāk atļauts apmeklēt ūdens procedūras, bet tikmēr ieslodzītie pieprasa ierīkot ventilatorus.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Visvaldis Puķīte aģentūrai BNS pastāstīja, ka, ņemot vērā augsto temperatūru, ieslodzītie var cietuma veikalos iegādāties minerālūdeni un viņiem ir iespējas biežāk apmeklēt ūdens procedūras. Tāpat pastaigās ieslodzītajiem atļauts ņemt līdzi ūdens pudeles, ko agrāk nedrīkstēja.

Tāpat tiekot laistīti pastaigu laukumi un vēdinātas kameras.

Augstās temperatūras dēļ pie atvieglojumiem tikuši arī sargi, kuri apsargā cietumu perimetru. Cietuma vadība šiem sargiem piešķirot papildu atpūtu, lai viņi nesakarstu saulē.

Masveida sūdzības par to, ka karstais laiks radītu veselības problēmas, nav saņemtas, taču ir daži ieslodzītie, kas izteikuši vēlēšanos, lai cietumā tiktu izsniegti pārvietojamie ventilatori un gaisa kondicionētāji. Šādu vēlēšanos gan nav iespējams apmierināt, jo cietumu pārvaldei trūkst naudas.