Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļīrijā jaunas republikāņu un policijas sadursmes

Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā jau ceturto dienu pēc kārtas turpinoties nekārtībām, radikāli noskaņotie republikāņu nometnes aktīvisti apmētāja policiju ar degmaisījuma bumbām, savukārt likumsargi nekārtību cēlāju virzienā raidīja gumijas lodes un ūdens lielgabalu šaltis.

Trešdien vakarā konfrontācija no jauna izraisījusies Ardoinā, Belfāstas katoļu rajonā. Iepriekš nekārtībās ievainojumus guvuši 82 likumsargi. Kā no republikāņu, tā unionistu puses izskan aicinājumi ievērot savaldību.

Nekārtībās trešdien iesaistījās mazāk cilvēku nekā iepriekšējās dienās, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Ziemeļīrijas parāžu sezonā, kas sākusies tagad, nozīmīgākais datums ir 12.jūlijs, kad protestanti atzīmē Orānijas prinča Viljama uzvaru Boinas kaujā 1690.gadā pār katoļu karali Džeimsu II.

Neraugoties uz relatīvo mieru, kas Olsterā iestājies kopš 1998.gada miera vienošanās, ap 12.jūliju provincē vardarbīgi incidenti mēdz izraisīties, katoļiem protestantu parādes cenšoties izjaukt.

Tādēļ Ziemeļīrijas policija aicinājusi beidzot panākt risinājumu gadskārtējo parāžu jautājumā.

«Tas ir vienīgais veids, kā mēs varam novērst nekārtības, spriedzi un bailes, kas ik gadu pārņem Ziemeļīriju,» uzskata provinces policijas galvenā konstebla vietnieks Alisters Finlejs. «Ziemeļīrija nevar atļauties, ka ik vasaru pasauli pāršalc vardarbīgi attēli - attēli, kas ne tuvu nepārstāv to vairumu cilvēku, kas iestājas par miermīlīgu nākotni.»

Īru nacionālistu partijas «Sinn Fein» likumdēvējs Gerijs Kellijs paudis uzskatu, ka nemierus izraisījuši republikāņi, šādi vēloties graut provinces miera procesu.