Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pavisam oficiāli: Dombrovskis – «Vienotības» premjera amata kandidāts

Politisko partiju apvienība «Vienotība» ceturtdien apstiprinājusi savu 4000 zīmju programmu Saeimas vēlēšanām. Tajā teikts, ka apvienības premjera amata kandidāts ir Valdis Dombrovskis un apvienības mērķis ir gudra, vesela un turīga latviešu nācija, portālu «Apollo» informēja apvienībā.

«Latvijas sabiedrībā sākotnēji maz bija to, kuri ticēja, ka Valdim Dombrovskim pietiks spēka, lai izvestu valsti no krīzes. Taču pacietīgi un mērķtiecīgi, soli pa solim, izturot spiedienu un nievas, nesalūstot valdības koalīcijas partneru atbalsta trūkuma priekšā, tieši Valdis Dombrovskis ir atjaunojis uzticamību Latvijas valsts vārdam!» nosaucot Dombrovski par premjera amata klandidātu apvienības biedriem sacīja «Vienotības» priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

Viņš norādīja, ka tieši Dombrovska vadītā valdība pasargājusi Latviju no maksātnespējas un tieši tāpēc šobrīd daudzu iedzīvotāju mājās uz galda joprojām ir maize.
Programmā minēts, ka «Vienotība» redz taisnīgu un saliedētu sabiedrību, kurā veselības un sociālā sistēma nodrošina tautas ataudzi. Apvienība nākotnē saskata Latviju kā Baltijas līderi, kuras globālo konkurētspēju nodrošina zināšanu ekonomika.

Apvienība sola turpmāko četru gadu laikā ieguldīt trīs miljardus latu, lai izveidotu jaunas ražotnes visos novados, īpašu uzmanību veltot attīstībai ārpus Rīgas.

Nodokļu sistēmā «Vienotība» paredz īstenot progresīvu reformu, lai nodokļus maksātu visi.
Tāpat tā sola ieviest īpašumu sākumdeklarēšanu, ienākumu atklātību, kā arī ierobežot monopolus un samazināt cenas patērētājiem.

«Vienotība» arī paredzējusi politisko reformu, lai deputāti būtu tuvāki vēlētājiem, valdības stabilākas un politiskā atbildība skaidrāka un lai lielā nauda nevarētu nopirkt politiku.

Apvienība kā obligātu paredzējusi vidējo izglītību un divas svešvalodas, bet universitātes būšot starptautiski atzītas.

Bet programmas virziens «Tautas ataudze» paredz radīt programmu «Trešais bērns», lai tuvinātu dzimstību tautas ataudzes līmenim. Tāpat minēta Latvijas dubultās pilsonības piešķiršana, lai veicinātu darba emigrantu atgriešanos un paaudžu solidaritāte – samērīgas pensijas ilgtspējīgā sistēmā.