Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB lepojas ar četru sarežģītu lietu izmeklēšanu 2009. gadā

Pagājušā gada laikā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pagājušā gada laikā izmeklējis ne tikai atsevišķus situatīvus korupcijas gadījumus, bet arī sācis vai pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesos, kuros iegūti pierādījumi par ilgā laika posmā veiktiem noziedzīgiem nodarījumiem, portālu «Apollo» informēja KNAB.

Pagājušā gada darbības pārskatā KNAB min četras sarežģītas lietas, kurās pabeigta izmeklēšana un nosūtīts lūgums sākt kriminālvajāšanu.

Pirmā no tām ir krimināllieta krimināllieta par Rīgas pašvaldības amatpersonas sistemātisku kukuļņemšanu par prettiesisku darbību izdarīšanu, lai pašvaldības iepirkumu procedūrā nodrošinātu uzvaru vēlamajam komersantam. Šajā lietā ir sešas aizdomās turamās personas.
Kā otrā lieta minēta krimināllieta pret Zāļu valsts aģentūras amatpersonas rīcību, sistemātiski pieņemot kukuļus vairāk nekā 17 tūkstošus latu apmērā septiņu gadu laikā, kuri tika pārskaitīti uz valsts amatpersonas radinieka kontu un tika slēpti kā darba alga. Šajā lietā ir trīs aizdomās turamie.

Tāpat kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīta krimināllieta par Ludzas pašvaldības amatpersonas sistemātisku tai uzticēto līdzekļu piesavināšanos un naudas līdzekļu legalizēšanu. Pie kriminālatbildības rosināts saukt divas personas.

Bet ceturtā sarežģītā ir krimināllieta par sistemātiskām koruptīvām darbībām transportlīdzekļu tehniskās apskates stacijā – šajā lietā ir 31 aizdomās turamā persona un to vaina pierādīta kopumā 120 noziedzīgu nodarījumu epizodēs.

Kopumā pagājušajā gadā sākti 27 kriminālprocesi. Vairāku krimināllietu ietvaros konstatētas un izmeklētas daudzas noziedzīgo nodarījumu epizodes, jo koruptīvo noziegumu izdarīšanā nereti bija iesaistītas vairākas personas un prettiesiskas darbības tika veiktas sistemātiski.