Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par datu noplūdi trim VID darbiniekiem par 20% samazina algu

Saistībā ar drošības incidentu, kad no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) noplūda milzīgs sensitīvas informācijas apjoms, disciplinārsods - amatalgas samazināšana par 20% - piemērots VID Informātikas pārvaldes (IP) vadītājai Ivetai Bērtulsonei, kā arī viņas vietniekiem Viesturam Šķiļam un Jurim Stumpam.

Bērtulsonei piemērots disciplinārsods - mēnešalgas samazināšana uz sešiem mēnešiem, ieturot 20% no mēnešalgas, bet Šķiļam un Stumpam piemērots sods - mēnešalgas samazināšana uz trijiem mēnešiem, ieturot 20% no mēnešalgas.

Kā aģentūru LETA informēja VID Komunikācijas nodaļā, Bērtulsonei sods piemērots par «kvalitatīvas EDS administrēšanas, kvalitātes testēšanas, uzraudzības un analīzes nenodrošināšanu, nepietiekami koordinējot pasākumus tā nodrošināšanai, kā rezultātā laika posmā no 2009.gada 29.oktobra līdz 2010.gada 3.februārim tika veikta nelikumīga automatizēta 7 483 140 XML datņu lejupielāde no EDS».

Šķiļam un Stumpam sods piemērots «par kvalitatīvas EDS administrēšanas, kvalitātes testēšanas, uzraudzības un analīzes nenodrošināšanu, nepietiekami koordinējot pasākumus tā nodrošināšanai, kā rezultātā laika posmā no 2009.gada 29.oktobra līdz 2010.gada 3.februārim tika veikta nelikumīga automatizēta 7 483 140 XML datņu lejupielāde no EDS».

Pirms informācijas par pieņemtajiem lēmumiem publiskošanas bija nepieciešams ar lēmumiem iepazīstināt amatpersonas, pret kurām disciplinārlietas tika skatītas, informē VID.

Lēmumus par piemērojamo sodu pieņēmis VID ģenerāldirektores vietnieks muitas jomā, Muitas pārvaldes direktors Tālis Kravalis.

Datorspeciālists Ilmārs Poikāns jeb Neo, kurš, kā pats apgalvo, atklāja caurumu VID sistēmā un publiskoja datus par atalgojumu dažādās valsts un pašvaldību iestādēs un uzņēmumos, sociālajā tīklā «Twitter» jautā, vai sodu saņems arī citas institūcijas un personas, kuras nav nodrošinājušas informācijas drošību.

«Interesanti, vai EDS izstrādātājiem un auditoriem būs arī kādas taustāmas sekas, izņemot kaunu par notikušo?» jautā Poikāns.

LETA jau ziņoja, ka VID aprīlī saistībā ar drošības incidentu piemēroja disciplinārsodu - rājienu - četriem IP darbiniekiem, bet pret IP vadību sākto disciplinārlietu izmeklēšanas termiņš tika pagarināts līdz jūlijam.

VID 10.martā izveidoja divas disciplinārlietu izmeklēšanas komisijas, no kurām viena izmeklēja lietas pret VID ierēdņiem, bet otra - pret darbiniekiem.

Kā informē VID, pret Bērtulsoni sāktās disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs bija VID Resursu un vadības lietu pārvaldes direktors Kaspars Zauls, bet komisijā bija amatpersonas no VID Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes, Personāla administrēšanas un juridisko jautājumu daļas, Rīgas nodokļu administrācijas Informātikas daļas, kā arī VID Zemgales nodokļu un muitas administrācijas Informātikas daļas.

Pret Šķiļu un Stumpu sāktās disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs bija VID Iekšējās audita pārvaldes direktora vietnieks, Atbalsta bloka sistēmu analīzes daļas priekšnieks Armands Ābelis, bet komisijā bija iekļauti VID Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes, VID Administratīvās pārvaldes amatpersonas, kā arī Rīgas nodokļu administrācijas Informātikas daļas un VID Zemgales nodokļu un muitas administrācijas Informātikas daļas vadība.

LETA jau ziņoja, ka VID vadītāja Nelija Jezdakova atbalstīja dienesta pārbaudes komisijas atzinumu un ierosinājumu par disciplinārlietu sākšanu pret trim VID Informātikas pārvaldes ierēdņiem un dienesta pārbaužu sākšanu pret četriem VID Informātikas pārvaldes darbiniekiem.