Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Avārijas seku novēršanai LNB nepieciešami 78 tūkstoši latu

Neatliekamiem tehniskiem un saimnieciskiem izdevumiem Latvijas Nacionālās bibliotēkas avārijas seku novēršanai būs nepieciešami aptuveni 78 tūkstoši latu, portālu «Apollo» informēja Kultūras ministrijā.

Šo naudu ministrija plāno lūgt, lai valdība piešķir no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Ministrija skaidro, ka aptuveno aprēķinu pamatā ir bibliotēkas ekspertu un akciju sabiedrības «Valsts nekustamie īpašumi» aplēses par to, kādi darbi ir jāveic steidzami, lai bibliotēka varētu funkcionēt un apkalpot lasītājus.

Tehniskajos un saimnieciskajos izdevumos ietilpst izmaksas par norobežojošas sienas izbūvi, lai no Krišjāņa Barona ielas ēkas piebūves, kurā iebruka grīda, bibliotēkas telpās nenāktu mitrums, par šīs ēkas pamatu nostiprināšanu, tāpat neatliekami ir jāsaremontē skurstenis un jumts bibliotēkas telpās Anglikāņu ielā. Savukārt bibliotēkai ir jāiepērk plaukti un jāsagatavo telpas aptuveni 80 000 grāmatu izvietošanai.

«Avārijas situācija bibliotēkā ir aktualizējusi jautājumu arī par citu kultūras iestāžu telpu tehnisko stāvokli, piemēram, ugunsdrošības jautājumiem, taču tas ir komplekss jautājums, par ko ministrija gatavos informāciju, piedāvās risinājumus,» saka kultūras ministrs Ints Dālderis (JL).

Viņš arī pauž gandarījumu, ka ārkārtas situācijas risināšanā ar savu atbalstu ir gatavi piedalīties arī privātuzņēmēji, Piemēram, Kultūras ministrijā ir vērsies Šveices loģistikas uzņēmums «Kuehne+Nagel», kas piedāvājis palīdzību grāmatu pārvešanā, solot to izdarīt bez atlīdzības. Tas nozīmē, ka kopējās avārijas seku novēršanas izmaksas izdosies samazināt par aptuveni četriem tūkstošiem latu.

Uzņēmuma «Valsts nekustamie īpašumi» atzinumos par bibliotēkas lietošanā esošo ēku Krišjāņa Barona ielā un Anglikāņu ielā tehnisko stāvokli atzīts, ka tās ir ļoti nolietotas, taču, veicot uzlabojumus, abas ēkas var turpināt izmantot bibliotēkas vajadzībām līdz jaunās ēkas uzbūvēšanai.

Pretēji iepriekš izskanējušajām bažām par iespējamu avārijas situāciju telpās Anglikāņu ielā, eksperti secinājuši, ka ēkas konstrukcijas ir pietiekami stabilas, lai kādu laiku vēl kalpotu un ārkārtas situācija neveidotos.