Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīdzinieki savās apkaimēs iepērkas, iet pie ārsta un satiek kaimiņus

2010. gada vasaras sākumā Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru «SKDS» veica Rīgas iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu rīdzinieku apmierinātību ar pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem un dzīves kvalitāti, kā arī lai novērtētu, cik lielā mērā Rīgas iedzīvotāji ir iesaistījušies savas dzīvesvietas – savas apkaimes dzīvē.

Aptaujā tika noskaidrots, vai dažādas aktivitātes tiek veiktas savā apkaimē, kaut kur citur vai arī to nedara vispār. Kopumā rīdzinieki savās apkaimēs visvairāk iepērkas, apmeklē ģimenes ārstu, saņem veselības aprūpes pakalpojumu un pavada laiku kopā ar citiem apkaimes iedzīvotājiem, bet citās apkaimēs apmeklē kultūras un izklaides pasākumus, kā arī strādā algotu darbu, portālam «Apollo» pavēstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību departamentā.

Vairāk nekā puse no aptaujātajiem atbildēja, ka savā apkaimē iepērkas (81%, citur 46%), apmeklē ģimenes ārstu, saņem veselības aprūpes pakalpojumu (62%, citur 31%) un pavada laiku kopā ar citiem apkaimes iedzīvotājiem (56%, citur 16%). Kā aktivitātes, kuras iedzīvotāji savā apkaimē veic biežāk nekā citur, minamas arī sportošana, aktīva brīvā laika pavadīšana (savā apkaimē 41%, citur 22%), teritorijas labiekārtošana, t.sk. piedalīšanās talkās (savā apkaimē 31%, citur 8%), viedokļa izteikšana par pašvaldības darba jautājumiem (savā apkaimē 9%, citur 4%), savā apkaimē aptuveni divas reizes biežāk (18%) nekā citur (9%) atrodas arī skola vai bērnudārzs, kuru apmeklē bērni.

Savukārt kaut kur citur nevis savā apkaimē lielākā daļa iedzīvotāju apmeklē kultūras pasākumus (citur 61%, savā apkaimē 22%) un izklaides pasākumus (citur 57%, savā apkaimē 18%). Arī algotu darbu iedzīvotāji citur strādā ievērojami biežāk (39%) nekā savā apkaimē (15%).

Raksturojot vidējos rādītājus par visām aktivitātēm kopumā, jāatzīmē, ka minētās aktivitātes savā apkaimē vidēji veic 28%, citur – 25%, bet vidēji 52% iedzīvotāju atbildēja, ka viņi šādas aktivitātes neveic vispār vai tas uz viņiem neattiecas.

Salīdzinot šos rādītājus pa apkaimēm, var konstatēt, ka vidējie rādītāji par savā apkaimē īstenotajām aktivitātēm augstāki ir Centrā, Berģos, Mīlgrāvī, Ziepniekkalnā un Imantā. Savukārt vidēji biežāk dažādas aktivitātes citur veikuši respondenti Torņakalnā, Berģos, Pleskodālē, Zasulaukā, Teikā, Brekšos un Andrejsalā.

<u></u>