Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brīvdienās Latvijā būs augsts ultravioletās radiācijas līmenis

Sestdien un svētdien Latvijā būs augsts ultravioletās radiācijas līmenis, kad iedzīvotājiem būtu ieteicams ievērot dažādus piesardzības pasākumus.

Kā liecina Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā publicētā informācija, ultravioletās radiācijas līmenis tiek mērīts no viens, kad ir zems, līdz pat 11, kad ultravioletās radiācijas līmenis ir ekstremāls.

Sestdien visā Latvijā ultravioletās radiācijas līmenis būs seši, kas atbilsts augstam līmenim. Šādos gadījumos ir nepieciešams ievērot aizsardzību pret saules stariem - centieties uzturēties ēnā, īpaši pusdienlaikā, uzmanieties ilgstoši uzturēties saulē ar atklātām ķermeņa daļām, cilvēkiem ieteicams mugurā vilkt vieglu apģērbu, kā arī ieteicams izmantot galvassegas.

Savukārt svētdien tikai Kurzemes piekrastē ultravioletās radiācijas līmenis būs pieci, kas atbilst vidējam līmenim, bet pārējā Latvijā atkal būs sestais līmenis. Arī pie vidēja ultravioletās radiācijas līmeņa ir jāievēro tādi paši aizsardzības pasākumi kā pie sestā ultravioletās radiācijas līmeņa.