Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmajā pusgadā meži deguši 3,5 reizes retāk nekā pērn

Šā gada pirmajos sešos mēnešos Latvijas mežos izcēlies 3,5 reizes mazāk ugunsgrēku nekā šajā pašā laika posmā pērn.

No gada sākuma līdz 30.jūnijam meža ugunsgrēki izcēlušies 203 reizes 72 hektāru plašā teritorijā, savukārt pērn pirmajā pusgadā ugunsgrēki mežā izcēlušies 731 reizi ar 524 hektāru lielu uguns skarto teritoriju, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Edijs Leišavnieks.

Salīdzinoši 2008.gadā mežs dedzis 508 reizes 328 hektāru platībā, savukārt 2007.gadā izcēlušies 348 ugunsgrēki ar izplatību 225 hektāros.

Taču, kā norāda Leišavnieks, labie rādītāji nav vērtējami viennozīmīgi.

«Obligāti jāņem vērā ziemas pavasara laika apstākļi, respektīvi - sniega segas biezums, kad sniegs nokusa mežā, nokrišņu daudzums, gaisa temperatūra, plūdu radītās sekas un citi aspekti. Jo šie ir tie rādītāji, kuru dēļ šogad ir tik laba statistika,» uzsver VMD pārstāvis.

Tāpat Leišavnieks skaidro, ka samazināto ugunsnelaimju skaitu arī ietekmē šogad samazinātā kūlas ugunsgrēku izplatība, norādot, ka «tajos gados, kad ir daudz kūlas ugunsgrēku, uzreiz arī ir daudz mežu ugunsgrēku».

Pēc VMD datiem, šā gada jūlijā izcēlušies 47 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību 13 hektāru apmērā.

VMD ir zemkopības ministra padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par meža politikas realizāciju visā Latvijas teritorijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu un realizē atbalsta programmas ilgtspējīgas mežsaimniecības nodrošināšanai.