Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn auto rezerves daļu imports samazinājies par 30%

Pērn auto rezerves daļu imports Latvijā samazinājies par 30% salīdzinājumā ar 2008.gadu, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» pastāstīja auto rezerves daļu vairumtirgotāja SIA «AD Baltic» direktors Jānis Bērziņš.

Centrālās statistikas pārvaldes vai «Eurostat» datubāzes nedod viennozīmīgu skatījumu par auto rezerves daļu importu, tāpēc viņš aprēķinos izmanto Eiropā pieņemtus aprēķina standartus, kas balstās uz apjoma aprēķinu no tā, cik lieli finanšu ieguldījumi nepieciešami gada laikā uz vienu automašīnu tās uzturēšanai.

«Objektīvāku aprēķinu iegūšanai Eiropas statistiķi sniedz diferencētu vērtējumu starp Eiropas Savienības (ES) valstīm, pozicionējot to no automašīnu vidējā vecuma, iedzīvotāju pirktspējas, oriģinālo vai to kvalitātei pielīdzināmo rezerves daļu izmantošanas īpatsvara atsevišķās valstīs. Šādi rēķinot, Latvija tirgus apjoms rezerves daļu pārdošanas segmentā ir ap 70-80 miljoniem latu,» stāsta Bērziņš.

Tāpat «AD Baltic» vadītājs apgalvo, ka statistikas dati liecina, par strauju patēriņa kritumu auto rezerves daļu importa jomā, jo pērn šajā nozarē bija vērojams 30% kritums attiecībā pret 2008.gadu.

«Tas noticis tāpēc, ka samazinājās vispārējā pirktspēja. Auto vajadzības nebija pirmā nepieciešamība, turklāt daudzi autoīpašnieki atgriezās pelēkajā ekonomikā - auto atkal sāka remontēt garāžās. To pierāda fakts, ka «AD Baltic» kritumu vēroja tieši auto daļu tirdzniecības segmentā.«

«AD Baltic» vadītājs apgalvo, ka rezerves daļu tirdzniecības nozare ir atgriezusies 90.gados, kad retais uzņēmējs maksāja nodokļus. Līdz ar to rezerves daļu tirgotāju skaits nav mainījies. Tajā pašā laikā, ja ieskatītos publiski pieejamos datos, varētu pārliecināties, ka vairākiem jauniem rezerves daļu tirgotājiem pirms tam ir piederējis viens bankrotējis uzņēmums un tie ir palikuši parādā gan valstij, gan partneriem.

«Tomēr ir arī patīkamas tendences, piemēram, vairāki jauni auto lietu speciālisti ir uzsākuši savu biznesu, kas saistīts ar valsts mazo uzņēmumu atbalsta programmu un pieejamajiem ES fondu līdzekļiem, tāpat arī daudz nav vēlējušies samierināties ar ekonomiskās situācijas pasliktināšanos uzņēmumos, kur līdz šim strādājuši,» saka Bērziņš.

SIA «AD Baltic», ko līdz 2005.gadam sauca SIA «Kemi Baltija», dibināta 1997.gadā Rīgā. Uzņēmums specializējas auto rezerves daļu tirdzniecībā un servisa pakalpojumos.

«AD Baltic» kopš 2005.gada ir dalībnieks starptautiskajā auto rezerves daļu tirgotāju asociācijā «Autodistribution International» (ADI), kas savu darbību veic 27 valstīs. 2009.gadā ADI apgrozījums kopā sasniedza 5,2 miljardus eiro (3,65 miljardus latu).

«AD Baltic» ir 17 struktūrvienības Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā, kurās tiek nodarbināti 340 cilvēki.

Kā liecina «Firmas.lv» informācija, uzņēmuma kapitāldaļas pieder Lietuvas «AD Baltic» (iepriekšējais nosaukums - «Kemi») - 0,5%, Mindaugam Šertvītim - 49,75%, kā arī Ķēstutim Tubutim - 49,75%.

«AD Baltic» apgrozījums pērn pieaudzis par 7,1% - līdz 5,84 miljoniem latu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija. 2008.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 5,46 miljoni latu.

Būtiski - sešas reizes, no 23 585 latiem 2008.gadā līdz 142 888 latiem 2009.gadā, - pieaugusi «AD Baltic» peļņa.

«AD Baltic» apgrozījums 2007.gadā bija 5,61 miljons latu, bet peļņa - 219 338 lati.