Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Trešdaļa Vācijas ārstu gatavi palīdzēt neārstējamiem slimniekiem mirt

Vairāk nekā trešdaļa Vācijas ārstu apsvērtu iespēju sniegt palīdzību pacientam izdarīt pašnāvību, liecina aptauja, kuras rezultāti tikuši turēti slepenībā kopš pagājušā gada septembra, vēsta interneta izdevums «The Local».

Aptauja, par kuras rezultātiem ziņo žurnāls «Der Spiegel», arī liecina, ka nedaudz mazāk nekā ceturtdaļa ārstu, apsvērtu iespēju aktīvi iesaistīties pacienta nāves izsaukšanā.

Vācijas mediķu apvienības prezidents Jērgs Dītrihs Hope norāda, ka ārstiem nevajadzētu baidīties no tiesiskās vajāšanas, ja viņi palīdz nedziedināmi slimiem pacientiem izdarīt pašnāvību, jo palīdzības sniegšana pašnāvības izdarīšanā nav krimināli sodāma.

«Ja tas ir saskaņā ar ārsta ētiku, palīdzēt kādam izdarīt pašnāvību, tad viņi to var darīt saskaņā ar pašreizējiem nosacījumiem,» uzskata Hope. «Ir veidi, kādos ārsti var palīdzēt saviem pacientiem, nebaidoties tikt sodīti, piemēram, izrakstot recepti.»

Lai gan viņš atzīst, ka pats personīgi nevarot to pieņemt, Hope piebilst: «Es vienmēr esmu izpratis konkrētus gadījumus. Nezinu, cik daudzi to dara. Taču neoficiāli daudz kas notiek, un prokurori neķeras pie rīcības.»

Aptaujā, kuru veicis Alensbahas socioloģisko pētījumu uzņēmums, intervēti 527 dažādu nozaru ārsti. Tā liecina, ka vairāk nekā trešdaļa saņēmusi lūgumus palīdzēt izdarīt pašnāvību, bet praktizējošo ārstu vidū šis skaits sasniedz pusi.

No tiem ārstiem, kuri regulāri saskaras ar nāves gadījumiem, 47% atzina, ka šādus lūgumus saņem «bieži». Aptuveni trešdaļa izteikušies, ka vēlas, lai šī joma tiktu pilnībā tiesiski noregulēta.

Aptauja liecina, ka ievērojams ārstu skaits novērsušies no oficiālā viedokļa, ka vācu mediķi nekad nesniegs atbalstu pašnāvības izdarīšanai - nedz aktīvi, nedz pasīvi.

«Der Spiegel» vēsta, ka aptauja veikta, reaģējot uz žurnāla 2008.gada veikto aptauju, kura deva līdzīgus rezultātus, kas toreiz šokēja mediķu oficiālos pārstāvjus. Sagaidāms, ka jaunākā aptauja ārstu vidū atkal rosinās debates par pašnāvībām, norāda izdevums.