Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kas saista Rīgas «Dinamo» ar Popradas «Lev»?

Pēc Slovākijas kluba Popradas «Lev» uzņemšanas Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), līgas sporta pasākumu direktors Dmitrijs Kurbatovs pastāstīja par jaunās komandas iekļaušanu KHL.

Kurbatovs atzīts, ka Popradas pilsēta nav liela [55 000 iedzīvotāju - a.p.], taču tas nebija nozīmīgs faktors komandas uzņemšanai līgā. «Mēs, pirmkārt, skatījāmies uz pašu klubu un tā infrastruktūru. Taisnība, pilsēta nav liela, taču simpātiska un atrodas patīkamā vietā - tuvu Tatriem. Vidēji 800 metru virs jūras līmeņa. Popradā ir lidosta, kura var uzņemt visa veida lidmašīnas. Lidojums no Maskavas aizņem divarpus stundas. Pietiekoši tāls lidojums KHL mērogā, taču tā tik un tā nav Habarovska,» piebilst Kurbatovs.

Komanda savas mājas spēles aizvadīs arēnā, kurā vieta ir 5000 līdzjutējiem. Šī halle ir viena no mazākajām līgā un jau tagad paredzams, ka pret lielajiem grandiem būs anšlāgs. Kurbatovs saka, ka dažas arēnas neatbilst standartiem un Popradas arēna ir viena no tām. Līga izstrādājusi noteikumus, kas paredz ievērot augstus standartus spēļu organizēšanā. Tāpat pēc sarunām ar kluba vadību pilnīga skaidrība par finansiālo situāciju nav pat pašam klubam. Esot solīts, ka nauda būs, taču klubs simtprocentīgu garantiju nedod. KHL jaunajam klubam izsniegusi licenci, taču turpina sekot līdzi, kā tiks aizlāpīti robi gan budžetā, gan citās sfērās.

Vai «Lev» klubam ir iepotēta Krievijas nauda, kas kādu brīdi var beigties? Kurbatovs izvairīgi stāsta, ka nauda iet no rokas rokā un vairs nevar viennozīmigi pateikt, kur meklējama naudas izcelsme. Pasaule ir tik ļoti integrējusies, ka uzreiz nepateiksi, kur ir Krievijas, bet kur - Eiropas nauda. Teikšu tā - šajā projektā nav tiešas investīcijas no Krievijas kompānijām.»

Uz virsrakstā uzdoto jautājumu atbilde pavisam vienkārša. «Lev» klātienē redzēs arī Rīgas «Dinamo» līdzjutēji, jo abas komandas spēlēs Bobrova divīzijā, sacījis Kurbatovs. Jāatzīst, ka oficiāli jaunais klubs nav nācis klajā kaut vai ar daļēju sastāva nosaukšanu, taču līgas vadībai ir zināms ģenerālmenedžeris, galvenais treneris un arī daži spēlētāji.

«Ģenerālmenedžeris klubam ir. Tāpat arī sastāvs ir savākts. Taisnība, līgumi ar spēlētājiem vēl nav parakstīti, taču abu pušu starpā ir vienošanās. Nešaubos, ka jau pavisam drīz sastāvs pilnībā tiks nokomplektēts. Uzvārdus nesaukšu, taču varu pateikt, ka mūsu komisiju spēlētāju vārdi pārsteidza,» Kurbatovs intervijā «Sovsport.ru» atklāj nelielu intrigu.

Ja tiešām izrādīsies tā, kā saka līgas sporta pasākumu direktors, tad Popradas klubs KHL nebūs peramais zēns. Pilsēta 2006. gadā kandidēja uz Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu, taču piekāpās Turīnai. Tagad priekšā jauns izaicinājums.