Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noskaidroti 10 konkursa «Izrāviens 2010» uzvarētāji

Uzņēmuma «Lattelecom», «Swedbank» un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) kopīgi organizētajā konkursā mazajiem un vidējiem eksporta uzņēmumiem «Izrāviens 2010» noteikti desmit uzvarētāji.

Uzvarētāju vidū ir kokapstrādes uzņēmums «Ošukalns» no Jēkabpils, poligrāfijas kompānija «Veiters Korporācija» no Rīgas, Tukumā bāzētā ražotne «Skonto Plan LTD», metālapstrādes uzņēmums no Rīgas «Vikom», Jelgavas plastmasas izstrādājumu ražotne «Evopipes», piena pārstrādes uzņēmums «Smiltenes Piens», mašīnbūves un metālapstrādes akciju sabiedrība «Sidrabe», Liepājas zivju pārstrādes uzņēmums «Kolumbija», plastmasas izstrādājumu ražotājs «Norplast» un mēbeļu ražotne «Ripo fabrika».

«Esam gandarīti ka «Izrāvienā 2010» bija pieteikušies vairāk kā 50 interesenti. Uzvarētāju bija grūti izvēlēties, jo visiem uzņēmumiem ir labs potenciāls eksportspējas attīstībai. Esmu pārliecināts, ka uzvarētājiem «Lattelecom», «Swedbank» un LIAA ekspertu padomi nopietni palīdzēs uzlabot savu biznesu. Mēs neaizmirsīsim arī pārējos konkursa dalībniekus- viņi tiks aicināti piedalīties eksportspējas veicināšanas semināros,» norāda «Lattelecom» Biznesa klientu daļas direktors Gints Miķelsons.

Uzņēmumi savu produkciju eksportē uz tādām valstīm kā Somija, Vācija, Zviedrija, Dānija, Taivāna, Vjetnama, Itālija, Lielbritānija, Nīderlande, Beļģija, Ungārija, Lietuva, Igaunija, Horvātija, Norvēģija, Īrija, Polija, Čehija, Slovākija, Turcija, Austrija, Krievija, Baltkrievija, Izraēla, Azerbaidžāna, ASV, Japāna un Koreja. Uzņēmumi kopumā  nodrošina ar darbu 1074 Latvijas iedzīvotājus.

Konkursa «Izrāviens» mērķis ir uzlabot Latvijas uzņēmumu konkurētspēju eksporta tirgū, desmit konkursa laureātiem sniedzot īpašu bezmaksas biznesa risinājumu kompleksu uzņēmuma konkurētspējas uzlabošanai.

Konkursa uzvarētājiem tiks nodrošināts uzņēmuma darbības detalizēts audits, ko no augusta sākuma līdz oktobra beigām veiks projektā iesaistīto pušu eksperti, lai varētu piemērot efektīvākus risinājumus eksportspējas palielināšanai. Uzņēmumi saņems arī speciālistu rakstiski sagatavotus, katram uzņēmumam īpaši pielāgotus risinājumus IT&T, finanšu, uzņēmuma darbības procesu un eksporta tirgu jomās.

Projekta «Izrāviens» ietvaros «Lattelecom», «Swedbank» un LIAA aicinās visus konkursam pieteiktos eksporta uzņēmumus, neatkarīgi no panākumiem konkursā, uz speciāliem eksporta veicināšanas semināriem augustā un septembrī. Semināri būs orientēti uz eksportējošo uzņēmumu vajadzībām ārvalstu mērķa tirgu sasniegšanā. Tajos piedalīsies arī Ekonomistu apvienības 2010 eksperti, piedāvājot uzņēmumu vadītājiem noklausīties apvienības biedru - valstī zināmu ekonomikas ekspertu - lekcijas par uzņēmējiem aktuālām tēmām.