Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Algotņi Irākā prostitūcijā iesaistījuši Austrumeiropas sievietes

Apsardzes firmas «Xe Service» darbinieki Irākā vairākām meitenēm no Irākas un Austrumeiropas sievietēm piespieduši nodarboties ar prostitūciju, savukārt cita apsardzes kompānija  – «ArmorGroup», kas apsargājusi ASV vēstniecību Afganistānā, pat uzturējusi vairākus bordeļus.

«Newsru.com» vēsta, ka viens no «Xe Service» (iepriekš kompānija plaši pazīstama ar nosaukumu «Blackwater») bijušajiem darbiniekiem stāstījis, ka līgumdarbinieki, kuriem bijis liels darba stāžs, «īrējuši» 12 līdz 13 gadus vecas irākiešu meitenes. Bijušais darbinieks arī stāstījis, ka par notiekošo ziņojis priekšniekam, taču nekādas darbības nav sekojušas.

Savukārt sievietes no Austrumeiropas domājušas, ka dodas uz Dubaiju, lai strādātu par apkalpotājām sabiedriskajā ēdināšanā. Taču tā vietā viņas nokļuvušas Irākā, kur viņām atņemtas pases. Gūsteknes sevi varēja izpirkt par 1100 ASV dolāriem, taču tas nemaz nav bijis iespējams, jo saņēmušais nožēlojamu samaksu par nodarbošanos ar prostitūciju.

Vēl lielāka «seksa fabrika» atrodas Irākā un to pārvalda «ArmoGroup» darbinieki. Vēl pirms četriem gadiem tiesībsargu rīkotajos reidos no bordeļiem atbrīvotas simtiem ķīniešu, taču bordeļi turpina darboties.

Kā zināms, algotņiem ir aizliegts iesaistīties cilvēktirdzniecībā kara zonās – par to draud atstādināšana no pienākumiem. Taču joprojām šis likums netiek ievērots.