Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kas Latvijā pārstāvēs Ķīnas autoražotāju «Great Wall»?

Autodīleru starpā sākusies sīva cīņa par iespējām pārstāvēt Ķīnas autoražotāja «Great Wall» zīmolu Baltijā, raksta laikraksts «Dienas Bizness».

Starp pretendentiem ir arī Latvijas «Subaru» pārstāvji «Ad Rem Auto» un «Partner Motors».

«Tas ir ne tikai patīkams pārsteigums, bet laba zīme tam, ka Baltijas autotirgotāji redz «Great Wall» potenciālu. Pagaidām es nevaru nosaukt Baltijas dīleru vārdus, varu minēt tikai to, ka «Great Wall» tirgotāji atradīsies lielākajās Baltijas pilsētās. Latvijā tā būs Rīga, savukārt Igaunijā bez Tallinas «Great Wall» tikšot pārstāvēts arī Tartu un Pērnavā, Lietuvā «Great Wall» pārstāvniecības atradīsies Viļnā un Kauņā, un, iespējams, vēl kādā pilsētā,» laikrakstam atklāja «International Motors (Nordic) AB» pārstāvis Ringo Rāhumels.

Jaunākā informācija liecina, ka ķīniešu autoražotāja «Great Wall Motor Co.» tirgotāju vārdus Baltijā paziņos šoruden, bet pirmo «Great Wall» modeli varēs ieraudzīt šī gada nogalē.

Lielbritānijā bāzētā kompānija «IM Group», kas importē un Eiropā tirgo «Subaru», «Isuzu» un «Daihatsu» automašīnas, 2009. gada nogalē panāca vienošanos ar Ķīnas auto ražotāju «Great Wall» par šīs kompānijas auto tirdzniecību Eiropā.

Stratēģiskais «Great Wall Motor Co.» plāns paredz ekspansiju Eiropā sākt ar Baltiju, savukārt 2011. un 2012. gadā ķīniešu automarka parādīšoties arī Zviedrijā, Dānijā, Somijā un Norvēģijā, kā arī Vācijas, Francijas, Lielbritānijas un Spānijas tirgos. Ņemot vērā «IM Group» tiešo saistību ar japāņu «Subaru» zīmolu un tās pārstāvjiem Ziemeļeiropā, «Subaru Nordic AB» mātes uzņēmums «International Motors (Nordic) AB» izveidoja jaunu apakšstruktūru «Great Wall Motors Nordic AB» ar vadības krēslu Zviedrijā, savukārt Baltijas tirgus lokālais ofiss atradīšoties Tallinā.

Kaut arī uzņēmums iepriekš plānoja jau pavasarī nosaukt ķīniešu automarkas pārstāvjus, objektīvu un subjektīvu apsvērumu dēļ tas, visticamāk, notikšot šoruden. «International Motors (Nordic) AB» pārstāvis Rāhumels pastāstīja, ka «Great Wall Motors Nordic AB» ir saņēmusi necerēti daudz pretendentu pieteikumu, kuri ir izrādījuši vēlmi pārstāvēt «Great Wall» zīmolu Baltijā.

Ņemot vērā «IM Group» tiešo saistību ar «Subaru» zīmolu un tās pārstāvjiem Latvijā, ķīniešu produkcijas dīleru tīkls tikšot veidots, balstoties uz «Subaru» tirdzniecības tīklu Baltijā. Tas gan nenozīmējot, ka visi «Subaru» tirgotāji automātiski kļūšot par «Great Wall» pārstāvjiem, jo tikšot meklēti arī jauni sadarbības partneri.

Viens no «Subaru» markas pārstāvjiem Latvijā SIA «Ad Rem Auto» direktors Māris Īle apstiprināja, ka ir viens no pretendentiem, kuri cer nākotnē pārstāvēt «Great Wall» krāsas Latvijā. «Pavasarī mums bija iespēja iepazīties ar «Great Wall» modeļiem, kā arī plānotajām cenām. Esmu pārliecināts, ka «Great Wall» noteikti atrastos savs klients, protams, to skaits noteikti nebūtu milzīgs, taču sava niša šim produktam noteikti būs,» uzsver Īle.

Ne tik optimistiski par «Great Wall» noietu Latvijā ir citi Latvijas autotirgotāji. Piemēram, «Skandi Motors», kas pārdod «Hyundai», «Nissan», «Mitsubishi» automašīnas, valdes loceklis Ainārs Liljē uzskata, ka Latvijas pircējus vispirms varētu atturēt bažas par «Great Wall» kvalitāti, garantijām, rezerves daļu piegādēm u.c. svarīgiem jautājumiem, kas sākumā noteikti klibos.

«Turklāt esmu pārliecināts, ka «Great Wall» cenu atšķirība nebūs tik graujoša, lai Latvijas pircējs būtu gatavs eksperimentēt ar nezināmu marku. Nedomāju, ka «Great Wall» spēs izraisīt pircēju interesi Latvijā, iespējams, ka Igaunijā vai Lietuvā ķīniešu produkts tiks uzņemts ar lielāku entuziasmu.»

Kā iepriekš rakstīja laikraksts «Biznes&Baltija», «Great Wall» dīleri cer piesaistīt pircējus ar zemām cenām.

Tikšot piedāvāti tikai divi modeļi - mazlitrāžas «Phenom», kuras analogs ir «Toyota Auris», kā arī pikaps «Wingle/Steed», ko salīdzina ar «Mitsubishi L200» un kura motora tilpums būtu 2,5 litri. «Phenom» ar 1,3 litru motoru tiks piedāvāta par cenu, kas nepārsniedz 8000 eiro (5600 latus). Kamēr «Mitsubishi L200» maksā no 23 000 eiro (16 100 latiem), «Wingle/Steed» cena būs ap 15 000 eiro (10 500 latiem).