Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūžībā aizgājis izcilais latviešu futbolists Gunārs Ulmanis

17. jūlijā, 71 gada vecumā mūžībā aizgāja viens no izcilākajiem latviešu futbolistiem, Rīgas «Daugava» komandas kapteinis, labās malas pussargs Gunārs Ulmanis, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Ulmanis «Daugavas» rindās pavadīja lielāko daļu savas karjeras. Laikā no 1955. gada līdz 1969. gadam viņš kļuva par komandas kapteini un guva daudzus neaizmirstamus un svarīgus vārtus. Rīgas

«Daugava» gan neiekļuva PSRS čempionāta augstākajā līgā, lai arī kārotais mērķis bija ļoti tuvu.

Pēc «Daugavas» Ulmanis pavadīja divus gadus kā spēlējošais treneris Rīgas «Radiorūpnīcas» komandā, bet vēlāk trenēja bērnus klubā «Pārdaugava» un Rīgas Futbola skolā (RFS).

Skolas laikā Ulmanis nodarbojās gan ar basketbolu, gan futbolu, tomēr leģendārais Latvijas treneris Vadims Ulbergs ierādīja viņam tieši futbola ceļu. Savā pirmajā komandā Rīgas «Tekstils» pilsētas čempionātā Ulmanis guva 60 no komandas 78 vārtiem, pēc kā tika izsaukts uz leģendāro meistarkomandu Rīgas «Daugava».

Ulmanis iemantoja Latvijas futbola fanu uzticību ar savu brīžiem «slinko» un atslābināto spēles manieri, mijot to ar negaidītiem enerģijas uzplaiksnījumiem, tehniskām darbībām, spēcīgiem sitieniem un lieliskiem centrējumiem. Viņa lielā popularitāte bija saistīta arī ar uzvārda sakritību ar bijušo Latvijas Valsts prezidentu Kārli Ulmani, kas vienlaicīgi tolaik arī izraisīja vairākas nesaskaņas ar padomju varas augstākajām amatpersonām.

LFF iedibinājusi Smirnova un Ulmaņa kausa izcīņu veterānu komandām, un šīs sacensības notiek visu triju Baltijas valstu mērogā.