Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kampars sola plašu ietekmīgu Ķīnas uzņēmēju vizīti Latvijā

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) vizītes laikā Ķīnā ar šīs valsts biznesa pārstāvjiem vienojies, ka septembra beigās vai oktobra sākumā Latvijā ieradīsies plaša ietekmīgu Ķīnas uzņēmēju delegācija, portālam «Apollo» pavēstīja Ekonomikas ministrijā.

«Viens no šīs vizītes reālajiem ieguvumiem ir tas, ka tikšanās laikā ar Ķīnas biznesa asociācijas (World Eminence Chinese Business Association) vadību, panākta vienošanās, ka septembra beigās vai oktobra sākumā Latvijā viesosies ap 100 Ķīnas uzņēmēju liela delegācija. Tas ir nākamais solis biznesa kontaktu veidošanā,» atzīst Kampars.

Tāpat Kampars uzsver, ka viņu pavadošās uzņēmumu delegācijas pārstāvji atgriezušies Latvijā ar konkrētiem panākumiem.

Ministrs atzīmēja valodu mācību programmas «Quick Teacher» radītājas – kompānijas «M.A.R.I.D.I Co, Ltd» lielās attīstības perspektīvas, piedāvājot ķīniešiem angļu valodas apmācības programmas. Tāpat patlaban uzņēmums «Lattelecom» risina sarunas par sadarbības līguma noslēgšanu ar kādu no Ķīnas lielākajām telekomunikāciju kompānijām.

Tūrisma kompānija «theTRAVELER.eu» sāka sarunas ar Ķīnas biznesa asociāciju par iespēju Ķīnas uzņēmēju biznesa ceļojumus uz Eiropu organizēt ar Latvijas kompānijas palīdzību. 

Arī viens no kokrūpniecības nozares uzņēmumiem «Pata AB» uzsācis sarunas par iespēju piegādāt celulozes šķeldu Ķīnas tirgum.

«Es redzu ļoti lielu potenciālu sadarbībai ar Ķīnu uz abiem virzieniem – gan investīciju piesaistē, gan otrā virzienā. Ir atsevišķi nišu produkti [no Latvijas], kam Ķīnas lielajā, milzīgajā tirgū šobrīd būtu augsts pieprasījums. Ja mēs spēsim šos kontaktus pārvērst reālos darījumos, tās būs lielas iespējas Latvijas uzņēmumiem. Šis ir pirmais nopietnais solis. Septembrī, es ceru, būs nākamie soļi. Un esmu pārliecināts, ka šī vizīte tiešām dos reālus, konkrētus  rezultātus,» pauž Kampars.