Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Svētdienas vētras postījumu novēršanai Rīgā tērēs 45 000 latu

SIA «Rīgas dārzi un parki» neatliekamiem darbiem, postījumu novēršanai, ko svētdien, 18.jūlijā, izraisīja stiprais vējš Rīgā, paredzējusi tērēt 45 000 latu.

Kā liecina šodien Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) interneta mājaslapā publicētais paziņojums par lēmuma pieņemšanu, «Rīgas dārzi un parki» slēgs līgumus par avārijas stāvoklī esošu koku un to zaru novākšanu ar trim uzņēmumiem - SIA «Envis», SIA «Elor» un SIA «Zaļā Latvija».

SIA «Envis» piedāvātā līgumcena minēto darbu veikšanai bijusi 14 880 lati, «Elor» piedāvājis darbus veikt par 14 985 latiem, bet «Zaļās Latvijas» piedāvātā līgumcena bijusi 15 135 lati.

LETA jau ziņoja, ka pēc svētdien, 18.jūlijā, Rīgā piedzīvotā spēcīgā vēja visu pirmdienu no dažādām Rīgas vietām «Rīgas dārzi un parki» saņēma ziņojumus par kokiem nodarītiem vēja postījumiem.

Vētras laikā Rīgā traumas guva pieci cilvēki.

Kā aģentūrai LETA stāstīja «Rīgas dārzi un parki» pārstāvis Andris Gremze, būtiski, ka no ielām operatīvi ir novākti kritušie koki un zari, kas netraucē sabiedriskā transporta kustību, kā arī ir atbrīvotas ielas, tādēļ tagad darbi turpinās māju pagalmos un parkos, kā arī citviet, kur nepieciešams parūpēties par spēcīgā vēja atstātajiem postījumiem.

Gremze informēja, ka no nokritušajiem koku zariem radusies šķelda tiks nogādāta atpakaļ parkos, savukārt koksne aizies kā kurināmais katlumājām.

Jau ziņots, ka 18.jūlijā daudzviet bija novērojamas spēcīgas lietusgāzes, kuras pavadīja arī spēcīgs vējš, kas Rīgā un Dobelē sasniedza vētras spēku. Spēcīgākais vējš bijis Rīgā, kur tas sasniedzis 22 metrus sekundē (m/s), savukārt Dobelē vēja ātrums bija 20 m/s, Skrīveros - 16 m/s, bet Skultē - 12 m/s.