Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceļojot pa Latviju, par mājokļa drošību lūdz rūpēties kaimiņiem

Teju puse jeb 42% respondentu šogad atvaļinājuma laikā neplāno nekur braukt, savukārt tie, kuri atvaļinājuma laikā ieplānojuši ceļojumu, visbiežāk norādījuši, ka apceļos Latviju (21%). Tā rāda «Swedbank Varakindlustus» AS Latvijas filiāles (turpmāk tekstā - «Swedbank Apdrošināšana») veiktā iedzīvotāju aptauja*. Nākamā populārākā atbilde - ceļojums uz kādu no Baltijas valstīm (14%), kam seko siltās zemes (piemēram, Spānija, Grieķija, Portugāle) - tās kā savu atvaļinājuma galamērķi norādījuši 11% aptaujāto, portālu «Apollo» informēja «Swedbank» preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

Dodoties atvaļinājumā, vairums iedzīvotāju par sava mājokļa drošību rūpējas, kārtīgi noslēdzot logus un durvis, kā arī lūdzot kādu radinieku, kaimiņu vai draugu pieskatīt īpašumu (atbildi minējuši 52% aptaujāto respondentu). Savukārt teju ceturtā daļa aptaujāto (24%) norādījuši, ka par mājokļa drošību īpaši nerūpējas un paļaujas, ka prombūtnes laikā viss būs kārtībā.

10% respondentu norādījuši, ka paļaujas uz signalizāciju, savukārt 8% - uz saviem četrkājainajiem draugiem. Savdabīgākais veids no aptaujas dalībnieku pašu pieteiktajām metodēm, kā pasargāt savu mājokli savas prombūtnes laikā - pie visiem logiem un durvīm noskaitīt buramvārdus.

Dodoties ceļojumā, ikvienam vajadzētu apdomāt arī to, kā prombūtnes laikā gādāt par sava mājokļa drošību, lai atmiņas par atvaļinājumu nepārvēršas par nepatīkamiem pārdzīvojumiem. Protams, būtu jāievēro pamata lietas - jānoslēdz durvis un logi, ja iespējams, jāvienojas par īpašuma pieskatīšanu ar kādu no tuviniekiem vai kaimiņiem, kā arī jāievēro informācijas drošība sociālajos tīklos - piemēram, nevajadzētu par saviem atvaļinājuma plāniem informēt jebkuru interesentu.

* Aptauja veikta sadarbībā ar OMG Latvia, aptaujājot vairāk nekā 870 iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem visā Latvijā (jūlijs, 2010).