Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vienkāršota šķiršanās veicināšot jaunu laulību slēgšanu

Līdz ar iespēju laulību šķirt pie zvērināta notāra vai dzimtsarakstu nodaļā, laulības šķiršana būs lētāka un vienkāršāka. Turklāt šķiršanās Latvijā kļūs par arvien normālāku lietu, trešdien raksta «Neatkarīgā».

Sociālantropoloģe Aivita Putniņa, komentējot izmaiņas Civillikumā, Notariāta likumā un Civilstāvokļa aktu likumā, norāda, ka vienkāršota laulības šķiršana stabilas ģimenes neizjauks. Tomēr šķiršanos skaits ies uz augšu, jo tie pāri, kuru attiecības varbūt sen sairušas, nu varētu izšķirties, pieliekot punktu arī juridiski.

«Latvijā pietiekami daudz cilvēku juridiski atrodas vēl iepriekšējā laulībā, bet jau izveidojuši jaunas ģimenes un viņiem ir bērni. Līdzekļu trūkuma dēļ viņi nav varējuši nokārtot šķiršanos un reģistrēt jaunās attiecības,» saka sociālantropoloģe.

Tomēr esot arī pozitīva iezīme – jauninājums, iespējams, pat veicinātu jaunu laulību noslēgšanu.

Savukārt kardināls Jānis Pujats ir pārliecināts, ka īstu laulību vispār nevar šķirt, bet ja laulība izrādījusies nederīga, tad ir šķirama un baznīca šādos gadījumos nevienam nepārmet, kur tā tiek šķirta.

Laikraksta aptaujātie demogrāfi Pārsla Eglīte un Ilmārs Mežs uzskata, ka runām par dzimstības rādītāju pasliktināšanos līdz ar atvieglotu laulību laušanu nav pamata. Tas drīzāk atvieglotu pāru lēmumu precēties, bet citiem ļautu juridiski nokārtot vecās un varbūt pēc tam noformēt jaunās attiecības, un tieši šīs jaunās ģimenes radītu atvases.