Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dienvidamerikā pēkšņais aukstuma vilnis nogalinājis jau 180 cilvēkus

Pat ziemā Dienvidamerikā reti kad ir tik ļoti auksts laiks. Neraksturīgi zemas gaisa temperatūras reģistrētas Brazīlijā, Urugvajā, Argentīnā un Peru. Neraugoties uz to, ka dienvidu puslodē šobrīd ir ziema, šādi laika apstākļi ir netipiski pat dienvidu un kalnu reģioniem Dienvidamerikā, vēstī ārvalstu mediji.

Visvairāk cilvēku (112) no pēkšņā aukstuma gājuši bojā Peru, tostarp 42 bērni. Ārsti tāpat norāda uz respiratoro saslimšanu skaita palielināšanos valstī. Tāpat pieaug saslimšanu ar plaušu karsoni skaits. Pēdējo dažu dienu laikā reģistrēti vairāk nekā 172 ar pneimoniju saslimušie. Dažos valsts reģionos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -23 grādiem.

Pagājušonedēļ Argentīnā strauji pazeminājās gaisa temperatūra, kas saistāms ar masīviem sniegputeņiem visā valstī. 16 cilvēki gājuši bojā nosalstot, vēl 12 cilvēki miruši saindējoties ar oglekļa monoksīdu, ko lietojuši, lai sasildītos.

Lielākā daļa bojāgājušo ir bezpajumtnieki.

No aukstuma cietušo valstu sabiedriskās organizācijas gādā par ēdiena un siltu drēbju izdalīšanu bezpajumtniekiem.

Visā Dienvidamerikas reģionā laiks kļūs siltāks jau ceturtdien, tomēr sinoptiķi neizslēdz arī aukstuma viļņa atgriešanos.