Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saldus iedzīvotāji slīgst zivju smakā

Jau labu laiku saldus iedzīvotājiem ir vai nu regulāri jāspiež deguns ciet, vai arī jāosta nelāgā smaka, kas izplatījusies pilsētā. Vainīgais ir uzņēmums «Reneta», kas izplata netīkamās smakas, vēsta «Neatkarīgā».

Šis lietuviešiem piederošais uzņēmums ir vienīgais Latvijā, kas nodarbojas ar kritušo dzīvnieku utilizēšanu. Rūpnīca beigto lopiņu un gaļas atkritumu sadedzināšanai uzbūvēta 2008. gadā.

Pagājušajā gadā, kad proporcionāli uzņēmuma biznesa apjomiem pieaugusi smirdoņa, iedzīvotāji rakstīja protestu petīcijas pašvaldībai, vides institūcijām, pašam uzņēmumam. Iedzīvotāji panāca, ka tagad uzņēmums ir pārprofilējies uz zivju miltu un tauku ražošanu. Taču tagad degušu līķu smārdu nomainījusi zivju smaka.

Saldus vicemērs Aidis Herings laikrakstam atzīst, ka vieglāk būtu bijis savulaik neļaut šādam uzņēmumam pilsētā darboties nekā to tagad slēgt. Viņš prognozē, ka problēmas pilsētā ar smaku turpinās pastāvēt. Konkrēta plāna, kā rīkoties, Saldus domei neesot.

«Tāda ir šī darbības joma, kurā darbojamies,» tā smaku pilsētā komentē «Reneta» vadītājs Mindaugs Virškus. Viņaprāt, pilsētas iedzīvotāj ir pārlieku jūtelīgi.

Pašlaik te top zivju milti, taču, ja Latvijā tiks noteikta karantīna, piemēram, kādas dzīvnieku slimības dēļ, kritušos lopus uz Lietuvu nedrīkstēs vest, un tie atkal tiks dedzināti Saldū. Pašreizējā smaku buķetē atgriezīsies pūstošas dedzinātas gaļas smārds.