Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arvien vairāk pie stūres sēžas tikai 24 stundas pēc dzeršanas

Pēc Jāņu kampaņas «Izguli reibumu» veiktā Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (SCDD) aptauja liecina, ka arvien vairāk cilvēku ir pārliecināti, ka pēc alkohola lietošanas jānogaida 24 stundas un tikai tad var sēsties pie stūres.

Ja pirms kampaņas par to bija pārliecināti 35% aptaujāto, tad pēc kampaņas – jau 43%.

Turklāt sarucis to cilvēku skaits, kas uzskata, ka viņi var uzreiz pēc vienas vīna glāzes izdzeršanas vadīt automobili – ja iepriekš uzreiz pie stūres gatavi sēsties bija 15% cilvēku, tad tagad vairs tikai 8%.

«Tiesa gan problēma paliek aktuāla, jo daļa autovadītāju joprojām nav pārliecināmi, ka jebkāds alkohola daudzums asinīs var būtiski ietekmēt automobiļa vadīšanas spējas. Pētījumā 6,7% no respondentiem atklāja, ka arī šī gada Līgosvētkos pieredzējuši situāciju, kad kāds reibumā vēlas sēsties pie auto stūres. Tāpēc mēs kopā ar partneriem turpināsim strādāt pie tā - veicot izglītojošu un skaidrojošu darbu,» saka CSDD direktors Andris Lukstiņš.

CSDD informē, ka kopumā situācija valstī drošības jomā uz ceļiem uzlabojas – šā gada dati par pirmajiem sešiem mēnešiem rāda, ka bojā gājušo skaits uz ceļiem sarucis par 20% salīdzinājumā ar 2009. gadu. Tāpat sarucis arī bojā gājušo skaits, kas zaudējuši dzīvību tieši «dzērājšoferu» izraisītos negadījumos (no 14 uz 9). Bet bojā gājušo velosipēdistu un gājēju skaits palicis nemainīgs, bet mopēdu un motociklistu – pat pieaudzis.

Tāpēc jau tuvākajā nākotnē tiks pievērsta pastiprināta uzmanība tieši mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošībai.