Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rinkēvičs par Zatlera iesaistīšanu Baltkrievijas un Krievijas informatīvajā karā

Tas, ka kāds Valsts prezidenta Valda Zatlera sniegto interviju Baltkrievijas medijiem uzskata par iesaistīšanos Baltkrievijas un Krievijas informatīvajā karā, liecina tikai par bagātu iztēli, uzskata prezidenta kancelejas vadītājs Edgars Rinkēvičs.

Krievijas portāls «newsru.com» ziņo, ka ceturtdienas vakarā Baltkrievijas valsts televīzijā rādīs interviju ar Zatleru, nosaucot to par «jaunu Baltkrievijas atbildes triecienu informatīvajā karā ar Krieviju».

Rinkēvičs aģentūrai BNS sākotnēji nevēlējās komentēt šādu apgalvojumu, norādot, ka nav mediju analītiķis, taču vēlāk sacīja: «Man liekas, ka te aiz vasaras bezdarbības sāk rādīties mošķīši.»

Prezidenta kancelejas vadītājs vēlreiz uzsvēra, ka Zatlers neiesaistās informatīvajā karā, paužot neizpratni, kādēļ vispār ir «stāsts par iesaisti vai neiesaisti».

«Tā bija normāla intervija - par Eiropas Savienību un Austrumu partnerību, par divpusējām attiecībām, par krīzi Latvijā un pasaulē, arī par personiskiem jautājumiem, piemēram, kā ir no ķirurga kļūt par prezidentu.. Tajā kaut ko saskatīt, tas liecina par bagātu iztēli,» klāstīja Rinkēvičs.

Viņš vēl piebilda, ka nākamā intervija Baltkrievijas televīzijai būs ar Izraēlas prezidentu Šimonu Peresu. «Vai arī Izraēla iesaistās informatīvajā karā?» retoriski vaicāja Rinkēvičs.

Arī Zatlers sociālajā tīmeklī «twitter.com» raksta: «Paldies Krievijas medijiem par reklāmu manai intervijai Baltkrievijas TV. Viņi tajā neatradīs to, ko gribētu atrast.»

Jau vēstīts, ka Valsts prezidenta Preses dienests otrdienas vakarā izplatīja paziņojumu, noraidot spekulācijas par prezidenta iesaistīšanos Baltkrievijas un Krievijas informatīvajā karā.

Intervijas laiks Baltkrievijas TV žurnālistam Dmitrijam Kostinam tika saskaņots aptuveni gadu, bet intervija beidzot ierakstīta pirms Līgo svētkiem.

Savukārt Krievijas portāls «newsru.com» ziņo, ka ceturtdienas vakarā Baltkrievijas valsts televīzijā rādīs interviju ar Zatleru, nosaucot to par «jaunu Baltkrievijas atbildes triecienu informatīvajā karā ar Krieviju».

Kā iepriekšējā šā kara sastāvdaļa tiek minēta Baltkrievijas televīzijā pārraidītā intervija ar Gruzijas prezidentu Mihailu Saakašvili, kuras demonstrēšanu nosodījis Krievijas Valsts domes spīkers Boriss Grizlovs, kā arī tas, ka Baltkrievijas valdības laikraksts «Respubļika» ir publicējis fragmentus no bijušā Krievijas vicepremjera Borisa Ņemcova ziņojuma, kurā ir ļoti kritiski raksturoti Vladimira Putina desmit gadi pie varas vispirms prezidenta un pēc tam - premjerministra amatā.