Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas raķešu pārdislocēšana izraisa Igaunijas sašutumu

Igaunija otrdien asi nosodīja Krieviju par raķešu izvietošanu netālu no tās robežām, norādot, ka šāda rīcība ir pretrunā ar pašreizējiem mēģinājumiem uzlabot attiecības starp abām valstīm.

«Krievijas lēmums izvietot «Iskander» klases raķetes uz savas rietumu robežas ir satraucošs,» aģentūrai AFP teica Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets.

«Kamēr abas puses runā par vēlēšanos uzlabot NATO un Krievijas attiecības un attīstīt partnerību, šis lēmums dod negatīvu signālu,» viņš piebilda.

Sestdien Krievijas sauszemes spēku komandieris Aleksandrs Postņikovs radiostacijai «Eho Moskvi» teica, ka «Iskander» raķešu sistēmas tiekot izvietotas Sanktpēterburgas kara apgabalā, kas atrodas aptuveni 140 kilometrus no Igaunijas.

Pēc Postņikova teiktā, raķetes galvenokārt bāzēsies šajā reģionā, taču piebilda, ka tās īsā laikā varot pārvietot arī citur.

Krievija ilgstoši strīdas ar ASV par Vašingtonas plāniem izvietot pretraķešu aizsardzības objektus bijušajā komunistiskajā blokā un apstrīdēja ASV teikto, ka tie esot paredzēti potenciālo draudu novēršanai no Irānas.

Tomēr aizvadītajā gadā ASV centās «pārstartēt» savas attiecības ar Krieviju un labot nodarīto kaitējumu.

Krievija arī brīdinājusi, ka tā varētu izvietot raķetes «Iskander» Kaļiņingradas apgabalā starp Poliju un Lietuvu, kuras abas ir NATO un ES dalībvalstis.