Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekonomikas zinātņu doktors: Saeimā ir par maz juristu un ekonomistu

Ekonomikas zinātņu doktors Edgars Voļskis uzskata, ka liela daļa no patlaban parlamentā strādājošajiem deputātiem lielāku labumu sabiedrībai dotu, ja strādātu kādu citu darbu. Viņš uzsver – Saeimā ir par maz juristu un ekonomistu.

«Saeimā ir maz juristu un ekonomistu. Tur pārāk daudz tādu cilvēku, kas stāv tālu no šim profesijām. Ja būtu vairāk juristu un ekonomistu, tad arī deputātu lēmumi būtu tālejošāki,» Latvijas Radio sacīja ekonomists.

Eksperts norāda, ka parlamentā darbojas politiķi, kas pieņem politekonomiskus lēmumus, ne sociālekonomiskus. «Iespējams, liela daļa no šiem cilvēkiem darītu nozīmīgākus darbus, darbojoties citur,» pauda Voļskis.

Savukārt pašreizējā valdība doktora kritiku izpelnījās par nespēju piedāvāt no valsts pārvaldes atlaistajiem jaunas darba iespējas. «Lielai daļai samazināja algu. Atlaida. Bet atlaižot no darba valsts pārvaldē, valdībai bija jāpiedāvā plāns, kā šiem cilvēkiem nodrošināt darbu privātajā sektorā. Tie strādātu un maksātu nodokļus,» norādīja eksperts.