Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ģenerālprokuroru pārsteidz Zatlera zināšanas par prokuratūras darbu

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers jaunajā amatā nostrādājis vien astoņas darba dienas, bet jau paguvis ķerties klāt pie prokuroru darba slodžu apzināšanas un prokuroru kvalifikācijas celšanas jautājumiem.

Minētie temati šodien tika apspriesti tikšanās laikā ar valsts prezidentu Valdi Zatleru. Kā žurnālistiem atzina ģenerālprokurors, viņš bijis patīkami pārsteigts par Zatlera plašajām zināšanām par prokuratūras darbu un tās problēmām.

Vaicāts, kādas tad ir prokuratūras aktuālākās problēmas, Kalnmeiers atzina, ka galvenā esot darba kvalitātes paaugstināšana, lai varētu nodrošināt kvalitatīvāku, ātrāku un efektīvāku procesu izmeklēšanu. Tas gan esot jāspēj izdarīt ar esošajiem resursiem, jo prokuratūras budžets ir visai ierobežots, turklāt par nākamā gada budžetu vēl vispār nekādu skaidrību nav.

Ģenerālprokurors arī pastāstīja, ka sākts apzināt darba slodzes atsevišķās prokuratūrās. Šis darbs esot jau aizsākts bijušā ģenerālprokurora Jāņa Maizīša laikā, bet nav novests līdz galam. Kalnmeiers pieļāva, ka pēc šo slodžu izvērtēšanas kādam varbūt nāksies pārcelties uz citu darba vietu.

Runājot par prokuroru izglītošanas jautājumiem, ģenerālprokurors iezīmēja situāciju, ka nereti pretējā puse valsts apsūdzībai ir daudz kvalitatīvāk nodrošināta juridiskajos jautājumos, sevišķi tas esot pamanāms lietās, kas saistītas ar finansēm. Kalnmeiers uzskata, ka šajā jautājumā jāpalielina valsts atbalsts, lai prokuroru apmācības notiktu sistemātiski, nevis atsevišķu lekciju veidā.

Tāpat ģenerālprokuroru satrauc - kādas, kad un vai vispār būs izmaiņas likumā par izdienas pensijām. Ja tās būs neizdevīgas prokuroriem, no darba var aiziet virkne vadošo prokuroru. Tiesa, skaļo ietu izmeklēšana gan saistībā ar to nebūšot apdraudēta.

Kalnmeiers vēl tikai apzinot visas problēmas, bet negatīvu attieksmi no kolēģiem neesot manījis. Notiekot konstruktīvs darbs, un visi dienesti esot pretimnākoši.

Ģenerālprokurors pastāstīja, ka ir sāktas arī sarunas par prokuratūras publicitātes celšanu. Ar to domāts aktīvāks darbs ar plašsaziņas līdzekļiem un sabiedrību, vairāk informācijas ievietojot prokuratūras mājaslapā, arī par lietām reģionos.