Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kuri deputāti izlēmuši pielikt punktu karjerai Saeimā?

Daudzi pieredzējuši Saeimas deputāti pirms 11. Saeimas vēlēšanām nolēmuši pielikt punktu parlamentārajai karjerai. Kaut arī politiskie aizgājēji savu rīcību pamato ar nepieciešamību pēc jaunām sejām, politikas ābečnieki nebūs tie, kuri partijas ievilks nākamajā Saeimā. Tāpēc no parlamenta skatuves joprojām nepazūd nepopulāras, toties pazīstamas sejas, vēstī laikraksts «Neatkarīgā Rīta Avīze».

Einars Repše, Anna Seile, Raimonds Pauls, Vilnis Edvīns Bresis, Ausma Kantāne-Ziedone, Tatjana Koķe, Pauls Putniņš, Leopolds Ozoliņš, Aleksejs Vidavskis, Martijans Bekasovs un citi – katram no viņiem ir savs pamatojums, kāpēc nekandidēs nākamajās vēlēšanās. Politikas ilgdzīvotājs (kopš 1990. gada parlamentā darbojies bez pārtraukuma), tautpartijietis Jānis Lagzdiņš jau pavasarī pārsteidza ar paziņojumu, ka izstājas no partijas un vēlēšanās nekandidēs. Šīs partijas biedrs Pauls tagad saka: «Pietiek! Jādod vieta jaunajiem, politiķu paaudzēm ir jāmainās.» Līdzīgi kā  Seile (PS), kura bijusi jau Augstākās padomes un pēc tam – visu Saeimas sasaukumu deputāte. Žilbinoša ir aktrises Ausmas Kantānes-Ziedones (Jaunais laiks) atzīšanās, ka viņa kandidētu par spīti visam, ja vien būtu jaunāka.

JL seja, finanšu ministrs Repše pavēstījis, ka viņš nevēlas turpināt darbu parlamentā, taču ar padomiem atbalstīs partiju apvienību «Vienotība» un būs uzticīgs JL ideāliem.

Dramaturgs Putniņš (ZZS) ar humoru atzīst, ka «ļoti gribu atdoties teātrim, bet tur ir lieli aizspriedumi pret tiem, kas izpaudušies politikā». Viņš Saeimu pamet vairāku iemeslu dēļ, bet būtiskākais esot paša augstās prasības, kuras parlamenta deputāta statusā viņš nespēj izpildīt. Otrs – veselības problēmas.

Maestro Pauls ir sakalis plānus, ko darīs pēc deputātēšanas beigām. Kamēr pirksti kustas un smadzenes strādā, esot vērts padomāt par savu koncertprogrammu, kā arī profesionālu koncertu un muzikālu pasākumu rīkošanu, vēstī laikraksts. 

Arī tēvzemietis Juris Dobelis pērn esot ieminējies par savu politisko aiziešanu, bet šogad kandidē Zemgales vēlēšanu apgabalā. No viņa teiktā noprotams, ka pieredzējušais parlamentārietis Saeimas namu pamestu, ja nāktos pievienoties «Vienotībai», kā sākotnēji bija iecerēts, taču tagad viņu apmierinot kopā būšana ar nacionālo spēku «Visu Latvijai!».